Vzor pre podanie sťažnosti

Vec: Oznámenie o konaní, ktorým došlo k porušeniu Zákona č. 181/2014 Z. z. (Zákon o volebnej kampani)

V … doplňte mesto bydliska odosielateľa….  …………. október 2023

Vážená prednostka Okresného úradu Senec Mgr. Katarína Sowiňská (prednosta.sc@minv.sk)

Vážený predseda Štátnej komisie JUDr. Miloš Mrváň, LL.M.,

považujte, prosím, nasledovný list ako oficiálne podanie a žiadosť o vyvodenie právnej zodpovednosti voči osobe, ktorá sa verejne priznala k porušeniu ustanovení uvedeného zákona.

Bývalý predseda vlády a bývalý minister financií SR Igor Matovič sa v živom vysielaní najmenej dvoch televíznych staníc bezprostredne po skončení volieb 30. septembra 2023 verejne priznal k porušeniu niekoľkých ustanovení Zákona č. 181/2014 Z. z. (Zákon o volebnej kampani) a to tým, že podľa jeho vlastných slov ešte okolo 21,30 hod. „viedol volebnú kampaň“, teda porušil volebné moratórium. (Dôkazový materiál: archív TV JOJ, TV Markíza, všeobecne šírené informácie)

Z porušenia príslušného zákona vyplýva za porušenie volebného moratória pre koalíciu „Oľano a priatelia“ úhrnná pokuta vo výške až 930 000 Eur.

Právne zdôvodnenie:

Článok 1, § 2, odsek (2) Zákona č. 181/2014 Z. z. (Zákon o volebnej kampani) uvádza: Volebná kampaň začína dňom uverejnenia rozhodnutia o vyhlásení volieb v Zbierke zákonov Slovenskej republiky (ďalej len „vyhlásenie volieb“) a končí 48 hodín predo dňom konania volieb.

Článok 1, § 19 „Správne delikty“ uvádza:

Odsek 1) Štátna komisia uloží politickej strane pokutu od 30 000 eur do 300 000 eur, ak

 1. vedie volebnú kampaň po čase ustanovenom v § 2 ods. 2,
 2. kandidát uvedený na jej kandidátnej listine vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky alebo vo voľbách do Európskeho parlamentu vedie volebnú kampaň po čase ustanovenom v § 2 ods. 2

Odsek 2)

Štátna komisia uloží v rovnakej výške každej z politických strán tvoriacej koalíciu pokutu od 30 000 eur do 300 000 eur, ak kandidát uvedený na kandidátnej listine tejto koalície vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky alebo vo voľbách do Európskeho parlamentu vedie volebnú kampaň po čase ustanovenom v § 2 ods. 2.

Podľa § 20 „Priestupky“, odseku 1) sa Priestupku sa dopustí ten, kto

 1. po uplynutí času podľa § 2 ods. 2 na verejne prístupnom mieste vykonáva činnosť v prospech alebo v neprospech politickej strany alebo kandidáta vo voľbách, najmä slovnými prejavmi, umiestňovaním volebných plagátov alebo poskytovaním vecných darov,

Podľa § 20 „Priestupky“, odseku 2 a) má Okresný úrad uložiť za porušenie predošlého ustanovenia pokutu vo výške 300 až 30 000 Eur.

S úctou,

……meno……………

…..adresa………….

Matcha chipsy

Ingrediencie: Čas prípravy: 5 minút Zloženie sendviča: Poznámka Igora Poznáte už zelený čaj Matcha? Skúste ho, určite. Zelený čaj podporuje tvorbu BDNF (mozgom produkovaný neurotropný

Kuskusová kaša

Ingrediencie Postup V hrnci prevaríme sójové mlieko, vodu a vanilkový prášok. Vsypeme kuskus a veríme na miernom ohni asi 15 minút. Po odstavení pridáme datle a med. Podávame teplé,

Cestoviny s maslovou tekvicou, paradajkami a syrom

Ingrediencie Postup: Do hrnca s vodou dáme variť tekvicu, kým nezmäkne. Medzitým uvaríme cestoviny. Do panvice dáme olej, paradajky a paradajky rozvaríme. Pridáme syr a varíme, kým sa

Petržlenové pesto s pomarančom

Ingrediencie Zloženie sendviča Potrebné suroviny na pesto Postup na výrobu pesta Petržlenovú vňať pokrájame na doske ostrým nožom na čo najmenšie pásiky. V teflónovej panvici

Komentáre

 1. (Dôkazový materiál: archív TV JOJ, TV Markíza, všeobecne šírené informácie) Vec: Oznámenie o konaní, ktorým došlo k porušeniu Zákona č. 181/2014 Z. z. (Zákon o volebnej kampani)

  V … doplňte mesto bydliska odosielateľa…. …………. október 2023

  Vážená prednostka Okresného úradu Senec Mgr. Katarína Sowiňska, prednosta.sc@minv.sk

  Vážený predseda Štátnej komisie JUDr. Miloš Mrváň, LL.M.,

  považujte, prosím, nasledovný list ako oficiálne podanie a žiadosť o vyvodenie právnej zodpovednosti voči osobe, ktorá sa verejne priznala k porušeniu ustanovení uvedeného zákona.

  Bývalý predseda vlády a bývalý minister financií SR Igor Matovič sa v živom vysielaní najmenej dvoch televíznych staníc bezprostredne po skončení volieb 30. septembra 2023 verejne priznal k porušeniu niekoľkých ustanovení Zákona č. 181/2014 Z. z. (Zákon o volebnej kampani) a to tým, že podľa jeho vlastných slov ešte okolo 21,30 hod. „viedol volebnú kampaň“, teda porušil volebné moratórium. (Dôkazový materiál: archív TV JOJ, TV Markíza, všeobecne šírené informácie)

  Z porušenia príslušného zákona vyplýva za porušenie volebného moratória pre koalíciu „Oľano a priatelia“ úhrnná pokuta vo výške až 930 000 Eur.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.