Nový PROBIOTICKÝ hit a OBELISKY – nové mikroorganizmy!

Dve zaujímavé informácie z výskumu našej mikrobioty. Jeden druh Bacillus sa stal probiotickým hitom roku 2023 – podporuje hojenie zápalu čreva a črevnej bariéry, potláča syndróm zvýšenej črevnej priepustnosti. Zdrojové informácie:

Feniklový šalát

Rozpis na dve porcie Rozpis na dressing Postup Fenikle prekrojíme na polovice. Odstránime z nich vonkajšie listy a vyrežeme hlúb v strede do tvaru “V”. Nakrájame ich na veľmi tenké plátky, vložíme do misy, pridáme pomaranč, mätu, zalejeme dresingom a premiešame. Pri servírovaní posypeme šalát hrudkami syra feta a teplými vlašskými orechmi. Príprava dressingu V […]

Vitamíny, minerály a lieky: Čo s čím NIE – a kedy?

Dr. Igor Bukovský vysvetľuje niektoré doteraz známe súvislosti medzi najčastejšie užívanými doplnkami výživy a liekmi. Ktoré vitamíny a minerály v tabletkách treba jesť nalačno? A kedy? Jedlo obsahuje nepredstaviteľne zložitú kompozíciu rôznych chemikálií a tráviaci systém predstavuje vesmír mikroorganizmov, imunity a nervov. Takže to celkom určite do detailov ani nepreskúmame ani nedokážeme ovplyvniť.

Zachráňte svoj kolagén! NOVÁ kniha – ÁNO alebo NIE?

Takmer celé ľudstvo verí, že „všetko je na nete – a zadarmo!“. A súčasne celé zástupy ľudí hltajú megatony čohosi, čo má na obale napísané „kolagén“. Má v takej dobe zmysel ešte nová kniha „(Za)chráňte svoj kolagén“? Môžete hlasovať a som veľmi zvedavý, čo sa dozviem.

Arašidovo-čučoriedkové hrianky

Rozpis na 1 hrianku: Postup Bezlepkový chlieb opečieme v hriankovači alebo na panvici. Potrieme arašidovým maslom, džemom a celý obložíme ovocím. Čas prípravy: 5 minút Poznámka kuchára  Pri kúpe arašidového masla odporúčame čítať zloženie, najlepšie je také, kde sú len pomleté arašidy s troškou soli. Podobne je to s čučoriedkovým džemom – je dôležité, aby […]

Pán Mikas, čakáme na Vaše verejné ospravedlnenie

Pán Mikas, my všetci, ktorí toto video zdieľame a reagujeme naň, Vás žiadame, aby ste sa po odchode zo zamestnania, ktoré sme Vám poskytli a financovali my, slobodní občania SR, ospravedlnili za svoje konanie voči nám, pretože podľa nášho názoru nebolo to konanie v súlade so zákonom, Ústavou, Listinou ľudských práv a vedeckým poznaním. Veríme, že budete mať odvahu […]

Rastlinná strava je „prirodzený ozempik“ a prečo treba dopamínový reset.

Koncentrácia cukru a tuku v žalúdku a čreve je silným signálom pre mozog, ktorý podporuje závislosť a túžbu opakovať rovnaký pôžitok. Potrebujete si možno urobiť dopamínový reset. Rastlinná strava a vláknina majú rovnaký druh účinku ako najnovší hit chudnutia (látka semaglutid) =  zvyšujú hladinu peptidu GLP-1 a tým znižujú denný kalorický príjem. Zdrojové informácie:

Zelená polievka

Rozpis na päť porcií Postup V hrnci zohrejeme olej, pridáme pór aj brokolicu a minútu pražíme, stále miešame. Zalejeme vodou a pridáme mrazený špenát. Necháme zovrieť, znížime príkon tepla, prikryjeme pokrievkou a varíme 8 minút. Keď je zelenina mäkká, polievku rozmixujeme ponorným mixérom dohladka. Prilejeme sójovú smotanu, osolíme a okoreníme. Polievku servírujeme posypanú krutónmi. Čas […]

Jiří Mikoláš: otec môjho športového života

Ing. Jiří Mikoláš, PhD. je vzdelaný a zaujímavý človek, výskumník, plavecký tréner, výborný spoločník na rozhovor – a človek, ktorý vo mne vybudoval odolnosť a cieľavedomosť.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.