Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Petr Bohuš: MNOHÉ médiá sú odsúdené na zánik, zlyhali!

Mgr. Petr Bohuš

Začiatkom 90. rokov po zamatovej revolúcii pomáhal zakladať novodobé spravodajstvo a publicistiku v Československej a následne v Českej televízii v Ostrave, kde pôsobil ako šéfredaktor a moderátor spravodajstva a publicistiky vrátane investigatívnej Klekánice. Neskôr pracoval ako šéfredaktor publicistiky Českej televízie v Prahe, moderátor programu Život jako na dlani v Českom rozhlase, ako riaditeľ programov a moderátor relácií Čierny Peter a Portrét v televízii TA3 v Bratislave, ako redaktor internetových portálov a časopisov v Českej republike i na Slovensku. Bol syndikom Moravskoslezkého kraja a členom Správnej rady Syndikátu novinárov Českej republiky, podieľal sa na tvorbe jeho stanov a etickom kódexe. V súčasnosti pracuje ako nezávislý publicista, moderátor a lektor v Českej a Slovenskej republike. Založil vlastný YouTube kanál „Modrý jeleň“ https://www.youtube.com/channel/UCHGLQzX7_7C24yyX8Ip1pWg

Komentáre

 1. Veľkú Barringtonskú deklaráciu (GBD) signovalo 840 tisíc ľudí, z toho 60 tisíc lekárov a asi 10 tisíc vedcov. John Ioannidis dokázal, že opozičná Snowdovnova deklarácia bola síce vplyvnejšie vďaka sociálnym médiám, ale zastúpením kvalitných svetových vedcov mala GBT väčší dosah. Médiá brutálne cenzurovali autorov GBT (J. Bhattacharya, M. Kulldorff, S. Gupta) boli cenzurovaní a mediálne očierňovaní. Nič neznamenalo ani to, že ide o svetových renomovaných vedcov. Dnes sa zdá, že skeptickí disent vyhráva minimálne v prieniku dôkazov o neúčinnosti masiek, neúčinnosti lockodownov a zlyhaní očkovania. Napriek tomu politický tlak na nosenie masiek, vyžadovanie vakcinačných pasov a presadzovane očkovania nezmyselne pretrváva. Médiá rozdeľovali a rozdeľujú spoločnosť cielenou kampaňou proti tzv. antivaxerom, keď už všetky dáta ukazujú na to, že sme už v pandémii očkovaných.
  Mainstreamové médiá zlyhali vo všetkých svojich funkciách, navyše prakticky doteraz udržiavajú strach, potláčajú akýkoľvek alternatívny názor, a vytvorili falošný obraz pandémie.

 2. Zdravím pán doktor, verím, že ste človek plný uvedomenia a vaša práca v oblasti prevencie zameraná na zdravú výživu je hodna uznania, s obľubou som sledoval vaše videa, no v poslednom čase je vaša pozornosť čoraz častejšie zameraná na odpor voči vašim názorovým oponentom – neviete odpustiť. V jednom z videí ste spomenuli, že mali by sme oprášiť bibliu a no jednou z ústredných myšlienok v novom zákone je veriť, milovať a odpúšťať. Je ľahké posudzovať, veď mame, mate pravdu, sme to už hovorili, som to hovoril a nemáš pravdu mýlite sa, ja som to vedel/a/i, no už omnoho ťažšie je si pri tom uvedomiť, že naša myseľ uľpela v minulosti, a že sa stávame rovnako súčasťou kolobehu dobra a zla, neodpustenia, utrpenia, separovania, ako ty proti komu vystupujeme. Ten chlapík čo pred viac ako 2000 rokmi nám zanechal návod na život povedal ,,skôr než vstúpiš do chrámu odpusť“.

 3. Ďakujem Vám, Vážený pán doktor za všetky videá, (aj vašim hosťom) za námahu, obetavosť, čas a vyžarujúce človečenstvo, za blízkosť človeka k človeku, ktorá má mnoho podôb. Podobne, ako pán pán Petr Bohuš verím, že všetko konanie človeka proti prírode a jej zákonitostiam a princípom nemá dlhé trvanie (už len preto, že je proti človeku samotnému) a vyššie dobro zvíťazí nad ľudským zlom.
  Zostaňte prosím naďalej s nami, aj keď sa stmieva, aj keď sa zdá, že je všetko stratené.

 4. Dobrý den pane doktore! Jste lékař a jistě máte povědomost o lidech s vadou sluchu… Kdysi jsem četl, že “slepota odděluje lidi od věcí, hluchota od lidí”.
  Každý s nějakou vadou sluchu podvědomě odezírá – rouška = komunikační peklo… Netušíte, jak je náročné sledovat Vaše rozhovory, zvláště když se “potkáte” s hostem a po určitý čas mluvíte oba… V takovém případě slyším něco jako cirkulárku při řezání polen… Oboustranná percepční nedoslýchavost neodfiltruje mluvu jednoho od druhého…
  Jenom doplním, a mám s tím problém i při komunikaci se zdravotníkem, nedoslýchavý nejdříve přemýšlí, zda slyšel správně a až poté nad vlastní otázkou. Vzniká různě dlouhá časová prodleva mylně považovaná za tupost mysli. Tupost to je, ale někde jinde a u někoho jiného.
  Např. pan Babiš si do svého povídání k lidu obecnému pouští hudbu. V podstatě je to rušička. Asi četl Švejka… Napsal jsem zdvořilý požadavek a asistent ing. Babiše odpověděl, že právě hudba přitahuje posluchače… Inu, “Kde blb, tam nebezpečno” Jan Werich

 5. Velmi podnětný rozhovor dvou sympatických osobností,kteří hodně vědí a tak MAJÍ co říci na rozdíl od většiny médií Dagmar

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.