Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

MDD 24: Modlitba za Deti

Otče náš, ktorý si na Nebesiach..

Nech príde Kráľovstvo Tvoje – na zemi tak ako je u Teba..

Životsmrťtajomstvá, ktorých sa právom bojíme.

No, keď sa oči dieťaťa smejú, všetko dáva zrazu hlbší zmysel. A všetko zrazu vládzeme.

Zdravá ľudská myseľ pri pohľade na dieťa chápe hodnotu života a poriadku v ňom. V útrobách duše cítime strach z chaosu a našej ľudskej konečnosti – to dáva hodnotu nášmu Bytiu.

Smrť naša a smrť Tvoja, Boží Syn v našom ľudskom pekle.

Túžime po tom, aby sa každé dieťa radšej smialo ako plakalo, pretože vtedy sa môže smiať aj naše tajné dieťa v nás. Hľadáme bezpečie a poriadok, ale musíme ich aj sami vytvárať a chrániť..

Dobrý Bože, náš Stvoriteľ,

ďakujeme Ti, že my všetci sme deti, že sme sa narodili – hoci sú aj takí, ktorí by možno radšej nežili.. Nech už to je akokoľvek, náš život je zázrak, absolútne ničím nezaslúžený a nepochopiteľný dar, z ktorého každý deň žasnem..

ďakujeme Ti, že sme ako deti dostali lásku našich drahých rodičov a starých rodičov – hoci sú aj takí, ktorých títo dôležití ľudia zanedbali, bili alebo týrali..

ďakujeme Ti, že môžeme byť rodičmi, ktorí v sebe objavia vznešenosť obetavej láskyútes detskej bezbrannosti..

ďakujeme Ti, že naše deti sa môžu zrodiť z lásky – hoci sa rodia v bolesti svojej matky a hoci je veľa detí, ktoré sa z lásky nerodia.. Učíš nás, že naše životy majú rovnakú hodnotu bez ohľadu na okolnosti nášho zrodenia..

ďakujeme Ti, že dnes dokážeme pred chorobou a predčasnou smrťou zachrániť toľko detí, ale ako nám môžeš odpustiť, prosím, že stále nedokážeme chrániť tú najnevinnejšiu a najbezbrannejšiu ľudskú menšinu = deti, ktoré sme zabili skôr ako sa mohli narodiť. Každý rok je len v našej Európe vedome pripravených o šancu narodiť sa a žiť asi 1 milión a 200 000 detí. To sa tak bojíme tých, ktorí nahlas kričia, že právo na zabitie dieťaťa v tele matky je vraj základným právom človeka.. Možno aj áno, lebo zvieratá nič podobné nerobia. 

A preto Ťa, Otče náš, prosíme:

daj nám silu chrániť deti pred tými, ktorí na nich zo všetkých strán zaútočili a chcú ich obrať o ich telo, zdravie, rozum aj dušu.. A dnes im berú ešte aj sviatok všetkých detí! Nie je to čudné, že ktosi urobil z Medzinárodného dňa detí, prvý deň Mesiaca LGBT?..

daj nám odvahu trpezlivo a statočne opakovať tú samozrejmosť, že si nás stvoril ako muža a ženu – veď vieme, že ľudská myseľ ostane zdravá, iba ak sa bude držať Pravdy

daj nám múdrosť a pokoru chápať našu krehkosť a náš hriech – sú príčinou našich starostí, porúch, chorôb, zmätku aj trápenia.. Od narodenia sa potrebujeme naučiť tak veľa vecí, že sa v tom môžeme aj pomýliťstratiť, ale nech nám a našim deťom vždy pomáhajú iba takí ľudia, ktorí sú Tvojimi poslami života, nie poslami zloby, chaosupekla..

daj nám hlbokú túžbu bojovať svoje boje, bez ktorých by sme nikdy nemohli byť takými ľuďmi, akými chceš, aby sme boli.. Aj preto chceme mať ešte viac času a pozornosti pre svoje deti, pretože tak ich učíme aj chránime.

Kto s láskou držal v rukách malé dieťa, nikdy nezabudne na tú bezbrannosť a krehkosť – to preto sú deti odjakživa vystavené útokom neľudských predátorov, ale dnes je to ešte horšie ako kedykoľvek predtým.

Rodičia majú pre deti menej času, energie, lásky a pozornosti.

Deti majú zas príliš veľa času, energie a otázok, príliš málo povinností, zodpovednosti a hraníc – a k tomu majú telefóny, tabletypriateľov v nereálnom svete internetu.

Blázni, zvrhlí psychopati a Herodesovia už nechcú iba detské telo, oni chcú deťom ukradnúťzničiť aj nevinnosť, dušu a život. Chcú ovládnuť nielen telo dieťaťa, ale aj jeho myseľ, cítenie a konanie.

Na svoj obraz si nás stvoril, Pane, pretože si nás pozval k láske, kráse, poriadku a zodpovednosti za životy detí.

Ďakujeme Ti za našu povinnosť postarať sa o deti a chrániť ich.

Amen

Komentáre

  1. Pán doktor, krásne ❤️ ste to napísali. Naozaj je to veľmi pekná modlitba. 🙏
    Máte ušľachtilého ducha!
    Boh vám žehnaj!

  2. Pán administrátor,asi sa Vám nechce odpovedať, ak má pán Bukovský rodinu a deti a v praxi uskutočňuje tieto ušľachtilé myšlienky, tak všetka česť. Príjemný deň.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.