Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Pani prezidentka, tak sa teda poďme konečne rozprávať, prosím

Pani prezidentka Zuzana Čaputová:

Vo svojom novoročnom prejave ste povedali aj toto: „Nie náhodou k atribútom demokracie patrí schopnosť vymieňať si názory a kultúrne komunikovať, rešpektovať iných ľudí hoci aj s odlišnými postojmi.“

Počas koronavírusovej krízy ste podľa môjho názoru nepatrili k tým, ktorí by podporovali otvorenú odbornú diskusiu, vzájomný spoločenský dialógrešpekt k ľuďom s odlišnými názormi.

Navyše ste menovali do vlády aj usvedčených plagiátorov a takých ľudí, ktorí nielenže šírili nenávisť, zákernosť a aroganciu, ale stali sa dôvodom posmechu, frustráciehnevu veľkej časti verejnosti – ukázalo sa dokonca, že väčšiny spoločnosti.

Považujem preto Vaše slová o potrebe obnovenia otvorenej diskusierešpektovania iných názorov v spoločnosti za úprimné. Dokonca verím, že je to istým spôsobom snaha napraviť alebo odstrániť pred svojim odchodom z funkcie aspoň niečo z toho, čo prispelo k súčasnej situácií, ktorú ste popísali.

Je naozaj nevyhnutné, aby sa štát a médiá vo vzťahu k občanom vrátili k rešpektovaniu Ústavy SR, ktorá zaručuje právo na názor a šírenie informácií a ktorá vyslovene zakazuje cenzúru.

Preto si Vám dovoľujem navrhnúť, aby ste v zmysle svojich slov išli príkladom a iniciovali či dokonca moderovali nejakú formu otvorenej diskusie, v ktorej dostanú dostatočný priestor aj ľudia, ktorí boli a sú za svoje názory a postoje od roku 2020 neustále šikanovaní, odborne aj ľudsky znevažovaníspoločensky aj ekonomicky dlhodobo poškodení.

Komentáre

 1. Ďakujem ,za váš komentár ,ale myslím si že sa to od nej nedočkáme .Aspon keby to nechali napravovať ale oni ešte idú do protiútoku akoby tu 3.roky neboli???

  1. P. Prezidentka sa nemusí nikomu ospravedlňovať, nič naprávať. Postavte sa na jej miesto a až následne je vhodné kritizovať.

   1. Naplno súhlasím – ten tón, ktorý dominuje v návrhu od Dr. Bukovského mi nesmierne prekáža –
    a naša pani prezidentka? Každé jej slovo, krok – postoj v tak náročných rokoch boli a sú obdivuhodné a nesmierne si ju vážim. My ostatní máme čo naprávať …
    Ďakujem

 2. Pán Bukovský, zbavte sa konečne pocitu zahladenosti do seba a večného pocitu že Vám niekto ubližoval. Vaše formy vyplakávania sú svojím spôsobom trápne. Buďte chlap a venujte sa medicíne a vitamínom.

 3. Držte se a nedejte se pane doktore, vážíme si Vás a máme Vás rádi. Ať Vás Bůh, který přichází chrání.

 4. ***podporujem Vas nazor…pani prezidentka by mala casto organizovat okruhle stoly…je inteligentna, preto by urcite vedela ukocirovat sialencov (ludi s mensim rozhladom….a nizsim IQ)
  **je mi luto ako vas odstavili od rozhlasovej relacie… dehonestovali vase nazory na stravovanie , na vase nazory ako bojovat s virusmi …. ako ochranovat svoje crevo….
  **vnimam ze karma je zdarma…(vid najvacsi zastanca ockovania proti covidu…”prvy ockovany clovekv SR”)
  prajem Vam vela vytrvalosti vo vasej praci, Lubica

 5. Sudruzka precidentka uz nema sancu napravit to, co cele roky kazila… Nikdy nic take ako otvorenu a ferovu diskusiu nechcela, nepresadzovala, a nemala v umysle podporovat… Jediny jej racionalny pocin je, ze uz nebude kandidovat…Dobre si je vedoma toho, ze by utrpela taku porazku, ako Kiska, cize zvolila utekovu strategiu, aby sa mohla tvarit ze “neprehrala”..Lenze ona prehrala.. A to skor ako sa rozhodla nekandidovat druhykrat…A jej babkovodici to velmi dobre vedia..

 6. Naša akože prezidentka sa aktívne zapojila do zločinov, ktoré sa tu diali. Je dosť možné že doteraz nepochopila čoho bola a je aktérkou, často to na nej vidno…bohužiaľ. Posledných 3 a pol roku malo aj svoje pozitívum: každý prejavil svoje morálne aj hodnotové nastavenie. V súčasnosti sa ponúka čas pokrivené veci ponaprávať.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.