Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Progresivizmus je nebezpečná pasca – kompletná verzia

Politika sa dá najjednoduchšie definovať ako súboj tých, ktorí chcú spoločnosť ovládnuť a tých, ktorí odmietajú diktátorský režim. Tí prví sa väčšinou organizujú do politických strán a Štátu, tí druhí to dlho skúšajú najprv sami.

Voľby sú pred dverami a asi nie som sám, kto by si musel zapchať nos, ak chce ísť voliť.

Vo volebnej ponuke volieb 2023 nevidím takú stranu, ktorú by som volil z presvedčenia.

Súčasne však odmietam znovu voliť “menšie” zlo, pretože to “menšie zlo” je po tridsiatich rokoch také veľké ako klasické “veľké zlo”, klasické „zlé zlo“, takže nahovárať si, že volím “menšie zlo”, je ako nahovárať si, že tí slovenskí progresívci našťastie nie sú takí agresívni ako tí americkí..

Ak si myslíte, že progresivizmus je menšie zlo alebo je to dokonca rozumná alternatíva, tak by ste mali vedieť, že táto ideológia spoločenského progresu, teda progresivizmus, možno dokáže vzbudiť ilúzie a falošný pocit cnosti, ale podľa mňa je to nefunkčná a veľmi nebezpečná ideológia.

Naozaj nechápem ako môže podľa všetkého konzervatívny človek ako Štefan Hríb vyhlásiť, že „na­ši progresívci nie sú ako tí ame­ric­kí“. Sú vraj ro­zum­nej­ší a za­ti­aľ neimportujú nejaké woke šia­len­s­t­vá na Slovens­ko.

To je ako vyhlásiť, povedzme, v roku 1946, že „naši komunisti nie sú ako tí sovietski“, sú vraj rozumnejší a zatiaľ neimportujú nejaké stalinovské šialenstvá na Slovensko.

Komentáre

  1. Nikto pretoze to nieje volou ovladatelne.
   1) fakt je vseobecna konstanta ako gravitacia alebo vychod slnka.
   2) pravda je ohranicena skutocnost ze slnko vychadza 06:35 20.9.2023 v Bratislave.

   Vsetko co je volou ovplyvnitelne je subjektivne a vecou nazoru teda nic spolocne s pravdou. Ako na priklad ci je nieco velmi slane sladke lahke tazke velke male. Skutocnost je to co nieje ovplyvnitelne subjektivne “pozorovatelom” teda ze dvaja ludia na tom istom mieste v rovnakom case pozoruju ten isty vychod slnka rovnako. Alebo mesiac nevidi jeden v splne dalsi v polovici. Skratka PRAVDA je matematicky objektivna skutocnost ktoru neurcuje clovek. Takze pytat sa na to kto rozhodne je hovadina. Lebo PRAVDA skratka je a bud ju pozname alebo ju nepozname. Ziadny uhol pohladu. Ked strcis ruku do ohna na tvojom uhle pohladu vobec nebude zalezat. Alebo mi chces povedat ze ty dokazes rozhodnut ci ohen bude palit?

   1. Toľko konfliktov v myslení a toľko kontroverzie,
    pán Dr. zastavte sa na moment a analyzujte hlbšie a širšie vlastné slová, pretože je šanca že uvidíte že oba ideologické pohľady na existenciu ktoré spomínate sa nachádzajú v rovnakom spektre nevedomosti a primitivizmu.

   2. Dobrý deň,
    začnem tým, že Vás sledujem, fandím Vám a Ďakujem za vaše zdieľanie.
    Špeciálne by som Vám rád teraz ponúkol môj pohľad k pojmom PRAVDA a SKUTOČNOSŤ. Pred pár rokmi som sa dostal vďaka Univerzite vedomého života k definíciám týchto pojmov, ktoré mi zatiaľ vyhovujú najviac. Nejdem Vám tým odporovať a vyvracať Vaše definície, len sa snažím naznačiť, že definície – chápanie slov môžu byť u každého trochu a niekedy aj úplne iné. Ja považujem výrok za vyjadrenie pravdy len vtedy, keď dotyčná osoba vyjadruje svoj vlastný prítomný stav, pocit, dojem, napr. “Ja mám teraz radosť.”, “Bolí ma práve zub.” Toto je u mňa naozaj výrok pravdy a ak by mi ho chcel niekto vyvracať, tak je to pre mňa agresívne jednanie a nemám dôvod sa s ním o tom ďalej baviť. Takýto výrok sa totiž nedá dokázať a preto sa nedá ani vyvrátiť. Všetko ostatné je pre mňa rozprávka: “Zem je guľatá.”, Slnko vtedy a tam vychádza o…” A čo sa týka pojmu skutočnosť, nemám to tak, ako veľa používateľov tohto pojmu. Rozhodne neexistuje pre mňa len jedna skutočnosť a ak sa nejaká skupina zhodne na inej skutočnosti, ako mám ja, nemám s tým dôvod bojovať. Jediné, čo to má za následok je, že pravdepodobne nebudem vedieť s takouto skupinou v danej oblasti spolupracovať, lebo oni majú možno Zem za plochú a ja mám Zem za guľatú, takže sa nám ťažko bude spolupracovať na spoločných matematický výpočtoch na tak rozdielnych modeloch. Možno ma budete považovať za blázna a konšpirátora, že tu spomínam plochú Zem a že je predsa jasné, že Zem je guľatá a s takými, čo dokazujú jej plochosť sa netreba ani baviť. Ale vieme obaja nájsť nespočetné množstvo príkladov, keď aj v súčasnosti existujú viaceré rôzne modely a názory na určitú vec a jeden z nich je platný 5 rokov aj s dokázaním a potom, zrazu, je ďalších 5 rokov dokázané a považované za skutočnosť iné vyhodnotenie.
    Nedokážem v takto krátkom rozsahu opísať detailne všetky súvislosti mnou prijatých definícií týchto pojmov a ani neútočím na Vami prijaté definície. Len som ponúkol aj jeden ďalší pohľad, s ktorým sa mne žije jednoduchšie.
    Držím Vám palce a prajem veľa zdravia a podpory.

 1. Pán doktor, opäť krásna analýza našej spoločnosti a politických smerovaní, ideológií a pod. Celé Vaše zhodnotenie je blízke mojej duši, tak nejako je mi smutno, kde sa ako spoločnosť posunieme.
  Čím viacej blahobytu a materie, tým viac duchovne vyprahnuté ľudstvo – táto kombinácia je cesta do záhuby.

 2. Co sa da robit:
  1) zrusenim uradu prezidenta (15mil eur) by sme vedeli zaplatit detskemu domovu alebo rodine za kazde adoptovane dieta 3000eur rocne.
  2) zrusenim ministerstva kultury(335mil eur) by kazda obec mohla dostat 114tis eur alebo 60eur na obyvatela
  3) zrusenim socialnej poistovne(200mil eur) by kazda obec za prebratie agendy dostala 75tis eur alebo 40eur na obyvatela
  4) ministerstvo zivotneho prostredia 1.6mld 290eur na obyvatela
  5) ministerstvo vnutra 1.8mld obecna policia
  6) ministerstvo prace 5mld
  7) ministerstvo skolstva 4mld obecna skola
  8) ministerstvo dopravy a vystavby 2,8mld oprava ciest a vystavba v gescii obce
  9) ministerstvo hospodarstva 2.2mld
  A) ministerstvo informatizacie 2mld
  B) ministerstvo podohospodarstva 1mld
  C) uplne zrusit veskere dotacie pre sukromny/verejny sektor

  Je potrebne vratit moc peniaze a kompetencie co najblizsie k ludom. Ako moze stat rozhodnut o tom ze niekde bude stat automobilka Volvo. Su obcania dotknutej obce s tym spokojni pytal sa ich niekto? Starosta obce a vybor ci zastupitelstvo to odsuhlasilo? Referendum v obci o tom bolo?

  Prve co by malo nastat je uprava referenda a to nasledne:
  1) Zmena referendoveho kvora na 51% z platnych hlasov parlamentnych volieb
  2) Zrusit obmedzenie referenda o rozpoctovych, odvodovych a danovych otazkach
  3) Zakazat aby mimovladky, strany a hnutia boli financovane statom
  4) Clenovia aj byvali mimovladnych organizacii memozu byt zamestnancami statu
  5) Vsetky kalkulacie statu zahrnajuce priemernu mzdu boli zmenene na minimalnu mzdu
  6) Politicka strana ktora sa nedostane do NRSR dve obdobia po sebe bude zrusena
  7) Zamestnanec statu usvedceni z trestnej cinnosti musi vratit statu plat za cele funkcne obdobie
  8) Zamestnanec statu moze poberat len jednu mzdu bez ohladu na pocet funkcii a to z prvej zmluvy
  9) Zrusit hybridnu republiku. Navrat k parlamentnej republike bez prezidenta.
  10) Znizit rozpocet na predvolebnu kampan na nula eur
  11) Poslanci mozu hlasovat iba Za v opacnom pripade bude zapisane Proti
  12) Poslanec ktory opusti stranu stratil mandat v NRSR
  13) Zamestnanec statu musel mat aktualny drogovy a psychiatricky test pred nastupom do funkcie
  14) Zamestnanec statu nema narok na odmeny
  15) Zamestnanec statu s pozitivnym testom na drogy bol prepusteni z funkcie
  16) Vstup do NRSR a UVSR bol podmieneny negativnym testom na drogy a alkohol
  17) Strana alebo hnutie musi byt zalozena minimalne 2roky pred volbami a kandidovat mozu len clenovia strany ktori su clenmi minimalne 1 rok.
  18) Strana alebo hnutie nesmie menit svoj nazov
  19) Strana alebo hnutie nesmie zmenit vlastnika
  20) Zrusit koalicnu zmluvu a vladu zostavi cely parlament hlasovanim za navrhnutych kandidatov na kazde ministerstvo zvlast

 3. Jednoznacne rozlozit stat a rezorty na obce. Stat by mal plnit iba legislativnu rolu.
  Vsetky kompetencie by mala mat obec a ludia by si mali vybavit vsetko doma na obecnom urade.
  Ludia by nemali platit statu dane ale iba firmy pretoze clovek nema podiel na zisku ale dostava mzdu za pracu. Ale firma si zvysuje predajnu cenu nad vyrobnu a to je zisk. V skutocnosti by stacilo jednoduche zdanenie firiem z trzby 1% aby sme dosiahli sucasny prijem na daniach. Nebolo by potrebne mat ziadne ine dane. Ziadna cena prace, hruba mzda, cista mzda a s/bez DPH. Zamestnavatel by sa uz nemohol vyhovarat ze nezvysi mzdu lebo dane odvody.

  Peniaze by boli rozdelene rovnakym dielom podla poctu obyvatelov aby obce kde ludia zarabaju menej neboli znevyhodnene nizkym danovym prijmom. Pricom kazda obec by si zabezpecila ekonomicky policiu. Bud dohodou s mestom alebo inymi obcami ako vypomoc. Male dediny maju tak nizku kriminalitu ze im sa neoplati mat ani policiu a skor im vadi ked sa im miesa policia do obecnych veci.

  A samozrejme zrusit vsetko co sa da. Ake kraje okresy vuc zupy samospravy a mesta obce. Skratka su len obce a hotovo. Mesto je len nalepka ako starosta je primator. Ked niekto chce tahat ropovod cez slovensko nech sa dohodne s obcami kadial to pojde. Preco by mal stat o niecom takom rozhodovat. Alebo niekto koho sa ten uzemny zasah vobec nedotkne. To sa potom stavaju kafilerky a skladky po dedinach ked sa rozhoduje ten kto tam nebyva.

  Tam kde byvaju politici su vzdy perfektne asfaltky a siroko daleko ziadne vyskove budovy ani fabriky. Iba tam kde byva chudoba tam to nechaju vzdy zasvinit.

  NRSR a UVSR by mali mat minimalne kompetencie minimalny rozpocet. Riesit len makroekonomicke zalezitosti ako je kriminalita armada energetika.

  Kazda obec je schopna si zabezpecit skolu lebo v minulosti kazda obec skolu mala. Kazda firma si vie zabezpecit strednu skolu a kazde mesto univerzitu. Vsetci si vedia zabezpecit aspon zakladnu malu vseobecnu ambulanciu a lekaren bez problemov. A vsetko vieme.
  ————
  Nas skutocny problem je ze si sami zavadziame. Teda ze Stat nam prekaza. Ludia co maju potrebu rozhodovat o zivote inych bez ich suhlasu.

 4. Najspravodlivejsi volebny system by bol tento:
  Kazda politicka strana by priniesla 10 bodov ktore chce realizovat.
  Pri volbach by volic zakruzkoval 4 body ktore sa mu pacia zo vsetkych.
  Po volbach by sa vybralo 10-20 najzakruzkovanejsich otazok.
  Tie strany by sa bez diskusie a hlasovania postarali o realizaciu svojich bodov.
  Ziadne mandaty kresla svojvola politikov. V pripade potreby nieco akutne riesit tak referendum o dodatocnych bodoch ktore by trebalo riesit. Ziadne preferencie ani billboardy.
  Narodna Rada je zbytocna institucia. Idealne by bolo aby tieto veci isli rychlo. Takze politici a strany by nemali mat narok na ziadny prijem od statu. Je to cestna funkcia sluzba verejnosti rovnako ako prezident ak nejakeho potrebujeme. Potrebujeme tam ludi ktori urobia svoju robotu rychlo a potom sa vratia k vlastnej praci ktora ich realne zivi. Proste odpolitizovat cely stat. Naco velvyslanectva a hluposti. Neviem naco udrzovat dobre politicke vztahy. Zijeme v kapitalizme. Skratka sa obchoduje. Stat asi tazko moze obchodovat ked nevlastni vobec ziadny podnik. Ten vie akurat rozhadzovat verejne financie.

  Tu treba jednoduchy system ktory sa bude spravovat sam lokalne tak ako to je kde potrebne.

 5. Ja tú stranu volám degresívci. Podľa mňa ich to lepšie vystihuje. To, čo prezentujú progres celkom isto nie je. A nedá sa hovoriť ani o regrese. Je to niečo iné. Preto som si vytvoril pomenovanie degresívci a degresívne Slovensko. Majú všetky znaky totalitnej politickej strany. Niekto ich hodnotí ako neomarxistov. Takže zopakujem časť príspevku ku kratšej verzií tohto videa. Na šťastie nie sú v Bratislave všetci mechom praštení a sú tam aj ľudia, ktorí sa nenechali nainfikovať tým degresivizmom.

 6. Milý pán doktor Bukovský.
  Ja si myslím tak, že sa sám seba opýtam my Slováci sme veľký národ alebo malý národ ?
  Zrejme sme malý národ, veď Maďari aj Češi a aj Poliaci sú väčšie národy.
  A nakoľko menší národ nepoznám chcem podporiť náš malý národný slovenský štát.
  Takže budem voliť pronárodnú stranu. A som si vybral SNS.
  Také je to jednoduché.

 7. Milý pán doktor Bukovský. Myslím si, že ste to pekne vystihli.
  Čo sa volieb týka, ja si myslím tak, keď sa sám seba opýtam : my Slováci sme veľký národ alebo malý národ ?
  Zrejme sme malý národ, veď Maďari aj Češi a aj Poliaci a Ukrajinci sú väčšie národy.
  A nakoľko sme malý národ, a štát je tvorený na základe národa, chcem podporiť náš malý národný slovenský štát. (národ je v minime a podobne ako vo výžive prvok, ktorý je v minime je potrebné doplniť)
  Takže budem voliť pronárodnú stranu. A tak som si vybral SNS.
  Také je to jednoduché.
  Ďalej si myslím , že v prípade ak by nás pripojili mocnosti k Poľsku toto Poľsko by nemalo problém zaviesť u nás poľštinu s tým, že však vy rozumiete poľštine, takže slovenčina je len nárečie, poľské. A zrejme, to isté by sme mohli čakať cez ukrajinštinu, ak by sme pripadli do Ukrajiny. A ak by sme sa ocitli v Maďarskej republike, tak to neviem, lebo jazyky sú značne odlišné, zrejme by nám ponechali kultúrnu a administratívnu autonómiu?

 8. Utopiou je aj samotna demokracia, sloboda ci ludské práva – spolocenská realita minimalne poslednych 200 rokov ukazuje len tú či inú formu diktatúry.

  Utópiou je aj akákolvek snaha o celoplošné hladanie fungujuceho a oprimalneho systému – taka snaha ma vylucne len individualny vyznam pre toho ktoreho jednotlivca v zmysle potrebného osobného rastu a sebarealizacie.

  Ked precitas Komenskeho (Labyrint sveta) ale aj inych klasikov (a vyznačných filozofov) tak zistis, ze toto co zijeme je norma a pravidlo – tak to proste je a inak byt nemoze.

  Iluzornou utopiou je cely samotny zivot, kde jediny vyznam má len spomenutá osobná snaha a tvorivá aktivita avsak bez realnych ocakavani, ze to spasí ci zmení svet. V ktorom nefunguje ani to, a nic z toho, co demokracia tak vznesene prevolava o slobode či právach jednotlivca.

  V podmienkach fyzickej duality neexistuje nic ako pravda (okrem osobnej skúsenosti prežívania Boha), cokolvek sa tu (rozumom) da dokazat aj vyvratit, spochybnit a zrelativizovat a zas je to len jednotlivec, ktory len sam za seba ako miera vsetkych vecí, urci onu pravdivost (a zmysel) – robia tak napokon aj zlocinci, a dnes uz aj samotná “exaktná” veda dokazuje, že tu vobec nic nema trvalù hodnotu ani vseobecne platnú pravdu, ba ani žiadnu širšiu obecnú prospešnosť.

  Myslim teda som a rozdrobenie na množstvo egoistických a vzajimne sa konfrontujùcich ego je tou pricinou tzv. zla. A nechcem tu zasahovat do prilis odbornych tém avsak aj ten liberalny a hrubý bezohľadný egoizmus povazujem za samotnú psychopatiu.

 9. A čo je pravda? S priateľom sedíme oproti sebe.Na nitke pred nami visí jablko.Z mojej strany je jabĺčko krásne červené, z jeho strany je hnilé. Každý z nás tvrdí o jablku i n ú p r a v d u . Keďže sme hlupáci, tak sa pohádame i pobijeme. Riešenie by sa našlo, lenže to by sme museli zmúdrieť. Ale kde a kedy? Pohybovali sme sa len medzi zlodejmi a klamármi, diplomovky sme poodpisovali. A moc nám chutí. Kultúry niet , a tak si nenapraviteľne skáčeme do rečí. Ja to vidím tak, ale môže to byť aj inak. Presviedčajme sa. A potom poďme na pivo.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.