Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Prvá výhra na súde: Startitup sa musí ospravedlniť!

S radosťou Vám oznamujem, že po troch rokoch vyčerpávajúcich a nákladných súdnych sporov som dosiahol prvý právoplatný rozsudok. Na základe rozhodnutia Okresného súdu Bratislava V zo dňa 9. januára 2023 v spojení s Uznesením Krajského súdu v Bratislave zo dňa 29. septembra 2023 je spoločnosť Startitup. s.r.o. so sídlom na Panónskej ceste 7 v Bratislave povinná uverejniť ospravedlnenieuhradiť nemajetkovú ujmu za výroky v jednom z článkov o mojej osobe, ktoré považujem za porušenie osobnostných práv.

Startitup patrí do top 10 nasledovanejších slovenských informačných webov a je určený hlavne pre mladých ľudí.

Stálo to veľa námahy aj finančných prostriedkov, ale chcem sa tiež podeliť o veľmi dôležitý odkaz odvolacieho súdu, ktorým bol v tomto prípade Krajský súd v Bratislave. V jeho Uznesení sa uvádza aj toto:

Na tomto mieste odvolací súd považuje za dôvodné poukázať na potrebu dodržania zásady vigilantibus iura scripta sunt. Uvedená zásada vo svojej podstate znamená, že práva patria len bdelým (pozorným, ostražitým, opatrným, starostlivým), teda tým, ktorí sa aktívne zaujímajú o ochranu a výkon svojich práv a ktorí svoje procesné oprávnenia uplatňujú včas a s dostatočnou starostlivosťou a predvídavosťou. V slobodnej spoločnosti je totiž predovšetkým vecou nositeľov práv, aby svoje práva bránili a starali sa o ne, inak ich podcenením či zanedbaním môžu strácať svoje práva majetkové, osobné, satisfakčné a pod. (uznesenie Ústavného súdu Slovenskej republiky zo dňa 4.6.2019, sp.zn. I. ÚS 233/2019).

To je dôležitá výzva pre všetkých, ktorí si myslia, že súdna alebo iná legálna forma obhajoby svojich práv nemá zmysel alebo šancu na úspech.

Práva sa domôžu iba tí, ktorí sa o to aspoň pokúsia.

Ďakujem za Vašu podporu a priazeň. O ďalších výsledkoch Vás budem priebežne informovať.

Komentáre

 1. Výborná správa.
  .
  Pán Bukovský, vďaka že bojujete za ľudské práva aj nás ostatných.
  .
  Len škoda, že to nerobia právnické združenia. “Obyčajný” človek sa v tej spleti zákonov nevie ani orienrovať.

 2. Sú štyri druhy ľudí:
  1) Tí, čo nevedia, že nevedia: sú to hlupáci-chráň sa ich
  2) Tí, čo nevedia, ale vedia, že nevedia: sú to hlupáčikovia-pouč ich
  3) Tí, čo vedia, a nevedia, že vedia: sú to spáči-zobuď ich
  4) Tí, čo vedia-a vedia, že vedia: to sú múdri ľudia-za tými choď
  (TUWIM)

 3. postupne sa drobné právne spory z doby covidovej uzatvárajú prevažne v prospech ľudí, ktorí kritizovali Mikasove a vládne opatrenia ( Bukovský, Krajníková ….. ). Škoda, že do hlavných médií sa to nedostane, aby sa ľuďom otvorili oči.

 4. Gratuluji a moc se z toho těšíme i s rodinou a známými. Přejeme i nadále všechno dobré, hodně zdraví, moudrosti, síly a ovoce Božího ducha. Ať Vás Bůh chrání.

 5. “Pán Maroš, dobrý deň. A začo by sa mal ospravedlniť? Skúste nám to vysvetliť. Ďakujeme.”
  Toto odkazuje p. Marošovi väčšina súdnych ľudí, ktorí sledovali statusy a videá MUDr. Bukovského za posledné 3 roky. Som si istý, že p. Maroš nikomu nič nevysvetlí. Obávam sa, že pán Maroš je platený troll. Kto ho platí, si každý ľahko domyslí… Platia ho ľudia čo nám posledné tri roky robili zo života peklo.

  1. Áno veď Big farma, politici, nimi platené masmédiá, svetová elita, takýchto ľudí-trollov potrebuje! Zdravý rozumný úsudok u nich nenájdeš

 6. V úvode jednej knihy som kedysi čítala:”Raz sa budeme pýtat:”Kde boli tí múdri ludia”?Dúfam,
  že k tomu nepríde. Avšak jedným z nich ste Vy pán doktor,a velmi ma to teší.
  Dúfam,že sa to nebudeme musiet pýtat a že sa zobudia aj dalsí múdri. Velká vdaka za všetko,
  čo robíte.

 7. Gratulujem!
  velmi Vam fandím. Toľko energie, silnej vôle bojovať , nehovoriac o výdavkoch a case …. Ste veľkým príkladom pre mnohých z nas. Martinska

 8. Velka vdaka Vam pan doktor za vase videa a pomoc v kovidovej dobe. Ste skutocny Doktor s velkym D. Anna Holubikova, byvala detska sestra na dochodku.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.