Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Veľká analýza: vitamín D chránil a chráni – pred kovidom aj smrťou naň!

Význam vitamínu D v prevencii a liečbe infekcie COVID-19 spochybňovali alebo priamo popierali takmer všetci medicínsky nevzdelaní novinári, aktivisti, blogeri, pseudocelebrity, ba aj mnohí lekári.

Znovu a znovu sa však potvrdzuje, že jeho maximálne využitie mohlo na Slovensku zabrániť tisíckam zbytočných predčasných úmrtí. Kto je za to vinný? Kto bude za to aspoň morálne odsúdený?

V prestížnom časopise Scientific Reports z dielne Nature bola zverejnená najväčšia štúdia, ktorá znovu potvrdila, že tí, ktorí pred infekciou vírusom SARS-CoV-2 užívali primerané dávky vitamínu/hormónu D, mali až o 28 % nižšie riziko nákazy a až o vyše 30 % nižšie riziko predčasného úmrtia na kovid.

Každý, kto bagatelizoval alebo odmietal tieto informácie dostupné už od jari 2020, je priamo zodpovedný za nedostatočné využitie vedeckých poznatkov a ochranu individuálneho aj verejného zdravia.

A aký závažný negatívny efekt má deficit vitamínu/hormónu D pri následkoch po očkovaní mRNA vakcínami sa budeme dozvedať tiež veľmi pomaly.

Zdrojová informácia:

Kniha „Zmazaný/í“ pripomína, kto všetko ignoroval vedecké fakty v záujme presadzovania škodlivých opatrení a nedostatočne preskúmaného očkovania: https://akv-shop.com/produkt/zmazany-i

Komentáre

  1. Pane doktore, a vy si opravdu myslíte, že cílem bylo zachránit co nejvíc lidí? Naopak. Mám obavu, že tento výzkum poslouží k tomu, aby příště věděli, co nám mají sebrat, abychom se my lumpové nemohli proti tomu jejich svinstvu chránit. Tak jak odsoudili léky, vytasí se najednou se škodlivostí přípravků s vitamínem D a už je nikde nekoupíte. Nejsem příznivce konspiračních teorií, ale po tom, co jsme prožívali minulé dva roky, už bych se nedivila ničemu.
    Děkuji za Vaše videa.

    1. V drogerie markt predávajú vitamín D od slovenského výrobcu Biomin, ktorý má na obale uvedené, že je vhodný pre vegánov.

  2. Ako je to s predávkovaním vitamínom D? Ja už 2 roky užívam dávky 10000 až 13000 jednotiek a vidím iba to, že nádcha, ktorá mi predtým trvala týždeň je z večera do rána preč.

  3. Dobrý deň pán doktor. Ak môžem trochu odbočiť od témy, nespravili by ste prosím aj video na tému Omega-3 mastných kyselín? Všeobecne (aspoň v lekárňach) prevláda pozitívny názor na účinky rybieho oleja vo forme suplementov – tabliet, avšak mali sa objaviť vedecké štúdie, ktoré tieto pozitívne účinky vyvrátili so závažnými vedľajšími účinkami. Ďakujem.

  4. Chcel by som reagovať na Vašu pripomienku na konci videa o náraste hospitalizácií na “bežnú” chrípku. Nie som konšpirátor, nie som ani odporca očkovania, ale v tejto súvislosti už u mňa tento rok v lete vzišli isté pochybnosti, či vakcína nemá nejaký negatívny vplyv na imunitný systém. Pred 2 rokmi som prekonal náročný priebeh Covid 19, do pol roka som sa dal zaočkovať dvoma dávkami vakcíny Pfizer Comirnaty. Tento rok v lete som na 99% prišiel do kontaktu s vírusom, keďže ľudia s ktorými som do kontaktu prišiel mali pozitívne testy. Ja som mal dusivý a veľmi dráždivý kašeľ. Ani v počiatočných fázach (silná bolesť a pálenie hrdla, ospalosť prechádzajúca do zaspávania a pocity podobné tomu aké som mal na druhý deň po očkovaní) som nemal ani zvýšenú teplotu 37. Rovnako som nemal zvýšenú teplotu ani teraz, keď som mal prejavy bežnej chrípky. Mám za to, že zvýšená teplota je prirodzená reakcia organizmu v boji s vírusom a to, že po očkovaní som už teplotu 37 a viac nemal vo mne vzbudzuje isté pochybnosti. Vitamín D3 beriem viac ako rok v množstve 2000 iu.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.