Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Vlado Zlatoš a Igor Bukovský: Keď je bravčová masť a olivový olej menej dôležitá téma

Vlado Zlatoš a Igor Bukovský v rozhovore o tom, prečo je dnes dôležité niečo iné ako konfrontácia názorov o výžive.

Komentáre

 1. P. MUDr. prajem dobrý deň,
  ja by som mala na Vás dotaz ohľadom zvýšeného cholesterolu. Zo začiatku som užívala lieky s obsahom statínov, ale škodili mi, lebo ma bolelo svalstvo. V jednej lekárni mi ponúkli tabletky červenej fermentovanej ryže. Po krátkodobom užívaní mi cholesterol z 8,5 klesol na 6,2.
  Moja otázka je či je táto fermentovaná ryža bezpečná a neobsahuje statíny a či je užívanie nie je škodlivé, ale prospešné.

 2. Ďakujem pekne za zaujímavý rozhovor, Vlado Zlatoš je inšpiratívny človek. Možno je škoda, že ste sa viac nebavili aj o Covide a opatreniach, aj ked to Vlado tak trochu načrtol. Je možné spraviť rozhovor napr. aj s Dr. Pijákom?

 3. Zaujímal by ma Váš názor na omega 6 mastné kyseliny v strave, konkrétne kys. linolovú. Čítal som viacero článkov, kde boli oxidačné metabolity tejto mastnej kyseliny, ktorá je vysoko percentuálne zastúpená vo väčšine rastlinných olejov, ale aj živočíšnych tukov všežravcov (bravčová masť, hydina) kŕmených potravou s vysokým obsahom kys. linolovej, označené za nebezpečné pre mitochondriálny aparát bunky. Mitochondriálne poruchy sú, ako iste viete, sprievodným znakom a zrejme aj jedným z pôvodcov väčšiny tzv. civilizačných chorôb.

 4. Bol som účastný Vášho duelu (ked zarátam aj Dr. Pijáka, tak “trielu”). Že Vás teraz vidím pri jednom stole ma viac ako potešilo.

 5. Hádky na odbornej úrovni sú veľmi dôležité. Bez nich by sa nikdy žiadny výskum nikam neposunul. Nevidím dôvod prestať sa hádať o strave, hoc sa v súčasnej dobe môže javiť diskusia o strave ako malicherná, ale nie je. Keď sa Bukovský so Zlatošom prestanú hádať “bravčová masť v. olivový olej”, to predsa nijako nepomôže napr. Ukrajine. Takisto mi nijako nepomôže hodinový rozhovor, kde sa oni dvaja budú navzájom potľapkávať po pleci. Radšej by som si vypočul, prečo je Zlatoš taký fanúšik živočíšnej stravy (aj keď on sa tomu asi poriadne nevenuje a nemá za sebou taký vedecký background ako IB).

  1. Pavol, Pavol, a prečo by to malo nejako pomáhať napríklad Ukrajine? Čo má tento zaujímavý rozhovor spoločné s Ukrajinou?

 6. Pán Bukovský urobte rozhovor s maliarom, operným spevákom a kňazom Martinom Šafárikom. V sobotu o 15:30 bude na TA3 s ním bude relácia, ktorú moderuje Simona Frantová: “Moja vďaka. Takýto názov zvolil pre svoju výstavu Šafárik Martin. Okrem toho, že je vynikajúci maliar, je v prvom rade katolícky kňaz a v tom neposlednom talentovaný operný spevák. V Umení na TA3 vám už túto sobotu predstavíme jeho najnovšiu tvorbu inšpirovanú kresťanskou témou. Sledujte premiéru v sobotu o 15:30. Tešíme sa na vás.” https://www.facebook.com/photo?fbid=10227223900566288&set=pcb.10227223901646315: V Umeni.
  Tu je Šafárikov web, kde prezentuje svoju tvorbu: https://www.mojeknazstvo.sk

 7. Dobrý deň
  cením si všetko čo robíte. Ďakujeme za zaujímavé rozhovory, malé prianie za mna by bolo, či by ste svojim hosťom dali trošku viac priestoru.

 8. kamarát má delenie ľudí na tvoričov, vozičov a narušiteľov… voziči vedia fungovať rovnako s tvoričmi aj narušiteľmi atď… hosť je typický tvorič a MUDr. Bukovský narušiteľ kombinovaný s vozičom, zaujímavé je sledovať to ako to funguje aj v samotnom rozhovore, teda v jeho druhej časti vrátane všetkých nuansov, keďže prvá časť je iba nejakým pokusom o pseudo tvoričstvo… každopádne je dobré pozrieť si aj “duel” “názorový” ktorý spomínajú ako prvé stretnutie a záhadne sa tam nespomína tretia osoba MUDr. Pijaka, ale čo už a potom pozorne počúvať aj hosťa čo všetko hovorí a koho je to vlastne kritikou

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.