Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Zabíja cukrovkára? Kto ju nesmie jesť? – a iné zaujímavé otázky o CIBULI

Získajte prístup k prémiovému obsahu a archívu a stante sa členom klubu prémiových predplatiteľov.

Podporuje cibuľa sex? Alebo spánok? A prečo ju cítite v ústach aj dlho po jedení? Dr. Igor Bukovský rieši niekoľko mýtov o cibuli.

Komentáre

 1. Dobrý deň, odoberám prémiový obsah, ale časovo mi to nevychádza si v priebehu mesiaca pozrieť všetky diely.
  Je možnosť si videá stiahnuť ?
  Ďakujem a s pozdravom Veronika S.

  1. Dobrý večer, žiaľ nie je to možné. Znamenalo by to šírenie obsahu bez kontroly a porušovanie autorských práv. Ďakujeme za pochopenie a za Vašu priazeň 🙂
   S pozdravom REDAKCIA TV.AKV.SK

  2. existuje program ktorý nahrá video a pozriete si ho keď máte čas alebo aj opakovane, nesmiete ho nikomu púšťať nedajbože zverejňovať alebo poskytnúť tretím osobám naozaj je potrebné ctiť si autorský zákon.

 2. Pán Mudr. Bukovský ďakujem Vám za videá. Vždy sú pre mňa zaujímavé, plné cenných informácií.
  Mám Vás rada pre Váš postoj k životu, k pravde, k vzdelávaniu, pokore a hlavne k optimizmu.
  Ste super lekár. Prajem všetko dobré.
  Veronika.

 3. Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, dá sa pomocpu eliminacnej bezlepkovej diéty zistiť, či človek nemá problémy s lepkom? A za aku dlhu dobu by mohol človek vylúčiť problém s lepkom…. napr. 3 týždne na bezlepkovej strave by mohli byt dostatočne dlha doba, ak problémy s nafukovanim naďalej pretrvávajú… Z krvi celiakia potvrdená nebola…. Myslím napr. Ci nejde o necel. Glutén. Senz….po akej dlhej dobr na eliminacnej diéte lepku môžem usúdiť, ze v mojeom prípade nejde o problém spojený s lepkom?

 4. Dobrý deň, po akej dlhej dobe na eliminacnej diéte _striktne bezlepkovej, by sa dalo spoľahlivo usúdiť, ze lepok nie je príčina môjho nafukovania… Su 3 týždne dostatočná doba? Celiakia mi na základe krv. testu potvrdená nebola. Ale ide mi o to, aby som vylúčila napr. Neceliakalnu glutén senz….

 5. Dobrý deň pán doktor,
  píšem sem do komentáru, nakoľko formulár na otázky nefunguje a vypisuje:
  “reCAPTCHA V3 validation failed, suspected as abusive usage An error occurred.”
  Ďakujem za Vaše zaujímavé videá, ktoré sú obsahovo nabité užitočnými informáciami.
  Zaujala ma téma mikrobiómu s Vašim odporúčaním ako si ho “napraviť” jedením správnych zložiek stravy. Do popredia sa v súčasnosti dostáva aj téma personalizovaných probiotík. Aký je prosím Váš postoj a názor užiť takéto probiotiká, s cieľom zlepšiť si svoj mikrobióm? Samozrejme za podmienky, že sa človek nevykašle na zdravé stravovanie😊.
  Druhá otázka – v rámci preventívnej prehliadky mávam vždy vysoké hodnoty triglyceridov (2,4). Doktor mi na to povie, že ako má niekto modré oči zdedené po rodičoch, tak ja mám tuky v krvi (mama má ischemickú chorobu srdca) a nedá mi žiadne odporúčania, ako znížiť túto hodnotu. Prosím, ako mám proti nim “bojovať”, resp. čo z jedálnička odstrániť? Jem striedmo – raňajky veľa zeleniny s olivovým olejom, bryndza, ražná bageta z Lidla, víkend sem-tam vajíčka. Vyprážané jedlá, párky, údeniny, slanina, koláče – málokedy. Jem viac bezmäsité. Mám 57 rokov, za mladi atlétka, dnes pohyb cez terénny bicykel, turistiku, bežky.
  Vopred veľmi pekne ďakujem za Vaše rady.

 6. Dobrý deň všetkým a Vám, pán Doktor, veľké ĎAKUJEM. Cibuľu s medom používam vždy ako prvú pomoc pri kašli. Som diabetička a nebojím sa jesť cibuľu, dokonca aj s medom. Vďaka senzoru nemám problém udržať glykémiu medzi 4 – 8 mmol/l.
  Našťastie mám diabetológa, ktorý pripúšťa dialog s pacientom.
  Ďakujem za všetky dobré rady. Nech sa Vám/nám darí v každom ohľade a každý deň.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.