Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

YouTube ma zase zmazal a médiá sa tešia – čo ja na to?

(Stanovisko k zrušeniu obsahu kanálu „Dr. Igor Bukovský – Život a svet“ v službe YouTube)

Spoločnosť Google 23. apríla 2024 zrušila môj kanál „Dr. Igor Bukovský – Život a svet“.

Dňa 3. mája 2024 uverejnil denník SME článok „externého prispievateľa“ s názvom „YouTube zrušil kanál Igora Bukovského. Dva a pol roka ho používal v rozpore s pravidlami“

Článok sa pokúša presvedčiť čitateľa, že som sa dopustil porušenia pravidiel spoločnosti Google a  opakovane podsúva najčastejšie používané osobné útoky a diskreditačné vyjadrenia iných médií z čias mediálnej a spoločenskej kovidovej hystérie.

Toto sú dôležité súvislosti najnovšieho kroku spoločnosti Google a článku v denníku SME:

Kanál „Dr. Igor Bukovský – život a svet“ bol založený 11. júna 2021 a teda do dňa jeho zrušenia 23. apríla 2024 fungoval takmer 3 roky. Spoločnosť Google ho mala na základe svojich „komunitných pravidiel“ odstrániť sama, nie až na veľmi podozrivý podnet „denníka SME“.

Podozrivý podnet „denníka SME“ je to podľa mňa najmä z týchto dvoch dôvodov:

Po prvé:
Istý Martin Hodás, sa mi v mailovej komunikácií predstavil ako „technologický novinár“ z vydavateľstva Ringier. Následne vyšlo najavo, že je v článku denníka SME uvedený ako „externý prispievateľ“ denníka SME. Novinár Martin Hodás ma teda vedome a bez následného vysvetlenia zavádzal vo veci redakcie, pre ktorú článok spracoval. Denník SME nasadil článok zamestnanca iného vydavateľstva, pričom mi nie je známe, žeby si konkurenčné médiá „požičiavali“ autorov. Ide o náhodu, lepší honorár alebo koordinovanú činnosť médií?

Po druhé:
dňa 25. januára 2024 bola spoločnosti Google prostredníctvom advokátskej kancelárie, ktorá ma v tomto konaní zastupuje, odoslaná Predžalobná výzva vo veci neoprávneného zrušenia pôvodného kanálu „Dr. Igor Bukovský – AKV“, ktorý mal vyše 150 tisíc odberateľov a takmer 40 miliónov pozretí a bol zrušený bez akéhokoľvek právneho dôvodu. Môj druhý kanál Život a svet nevadil cenzúristom spoločnosti YouTube takmer 3 roky a krátko po podaní predžalobnej výzvy vo veci protiprávneho zrušenia kanálu AKV ma kontaktuje technologický novinár, ktorý sa predstaví pod hlavičkou inej redakcie a spustí sa ďalšia vlna mediálneho lynču?!

Je to náhoda alebo je to organizovaná reakcia na právne kroky, ktoré som začal voči spoločnosti Google podnikať?! To ukáže čas a rozhodne súd.

Som totiž presvedčený, že spoločnosť Google neoprávnene a v rozpore so zákonmi aj Ústavou SR vážnym spôsobom zasiahla do mojich práv a preto podnikám právne kroky na moju obhajobu.

Dovtedy by bolo dobré, aby sa ďalšie redakcie a médiá zdržali opakovania a šírenia ďalších zavádzajúcich a dehonestujúcich článkov a vyjadrení voči mojej osobe a mojej činnosti.

Dnes som zadal prípravu žaloby na jeden internetový plátok, ktorý na základe dnešného „investigatívneho článku“ z denníka SME priniesol článok s nadpisom „Blúznil o vakcínach, roky šíril dezinformácie o liečbe rakoviny: YouTube zrušil kanál Igorovi Bukovskému“.

Považujem naozaj za nehorázne, že aj napriek tomu, že sa v súvislosti s riešením kovidovej pandémie časom preukázala vysoká miera pravdivosti mojich vyjadrení a vysoká mylnosť viacerých autorít, novinári neustále uvádzajú nepravdivé skutkové tvrdenia a difamujúce prirovnania, ktoré sú v rozpore s objektívnou realitou.

Naopak, za šírenie svojich otvorených klamstiev napr., že podávanie vakcín bráni šíreniu vírusu, že je bezpečné, že podaná látka zostáva v mieste vpichu, že rúška, respirátory, zatvorené školy a lockdown významne bránia šíreniu vírusu, sa doteraz neospravedlnili a nenesú za ich následky žiadnu zodpovednosť.

Komentáre

 1. Tomu sa hovori nehorazne svinstvo, take progresivne.
  Komu asi moze vadit ze doktor Bukovsky pomaha ludom zlepsit si zdravie, vyhnut sa chorobam, zlepsit si kvalitu zivota, dozit sa v zdravi vysokeho veku?
  Mozu to byt vyrobcovia nutricneho odpadu?
  Mozu to byt farmaceuticke firmy ktore generuju miliony nepotrebnych vakcin, zaplatenych z nasich dani?
  Mozu to byt politicke struktury, ktore su frustrovane z volebnych vysledkov?
  Mozu to byt politicki psychopati a ich poskokovia?
  Moze to byt progresivna rakovina ktora metastazuje snad vo vsetkych odvetviach spolocenskeho zivota?
  Mozu to byt media byvaleho hlavneho prudu, siriace zlo, nenavist, klamstva a propagandu?
  Kandidatov je vela…

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.