Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Jedno popieranie vedy sa vnucuje a druhé potláča – prečo?

Prečo sa jedno popieranie vedecky potvrdeného poznania celospoločensky podporuje, emocionálne vnucuje a legislatívne vynucuje, kým iné sa aktívne potláča? Prečo jedna skupina spoločnosti môže prekrúcať fakty a realitu, a zvyšok spoločnosti musí iba mlčať?

Komentáre

 1. Všímam si, že vlna transgenderov v ženskom športe už ide do úzadia. Lia Thomas už prišla/šiel o všetky víťazstvá a dali ich skutočnej žene. Väčšina ženských športových federácií už transgender zakázali. Toto šialenstvo nemalo dlhé trvanie. Aj covid zločiny sa už v niektorých štátoch vyšetrujú. Nakoniec sa pravda ukáže verejne aj o celom mRNA podvode. My tu na SK sa iba vezieme vo vleku udalostí, ktoré sa dejú vo väčších štátoch. Časom sa to prenesie aj ku nám.

 2. Prosím, aké noviny / médiá (nielen slovenské) odporúčate čítať / radi čítate, p. Bukovský?
  (Jasné, že aj knihy… Jasné, že jeden zdroj informácií nestačí – treba porovnávať, aby človek “nezomrel na tlačovú chybu / chybu zaujatosti”.)

 3. 9:50 Presne to som dnes povedal manzelke, ked ti bude niekto tvrdit o “vede”, tak sa spytat na tych 72 pohlavi a “vedu”

 4. Ku Machalovi a jeho vyjadreniu k plochej Zemi … Aj ten liberalny profak co robil so S.Hribom uznal, ze argumenty tych “plochozemcou” su premakane, takze napriklad aj ja by som si ich vypocul v konfrontacii s ozajstnym vedcom.

  1. Mimochodom – plochozemcov je viac “razení”, ktoré si navzájom odporujú v niektorých svojich “základoch”. Majú tak viac “spoločností”.
   Niektoré ich argumenty sú fakt premakané “logical fallacies”, “cherry-picking” atď v praxi.
   Ak sám chcete, na základe (takmer) guľatej reality a poznaním podobných zoznamov ľahko prehliadnuteľných chýb (, kombináciou) si viete vyrobiť ťažko priestrelné ploché “argumenty” (ale zas len v limitoch tej prehliadnuteľnosti).
   Existuje napr. časť veľkej planiny, ktorá je dobre plochá (pozor, NIE vodorovná!). V istých hraniciach (tohoto cherry-pickingu) nevidíte zakrivenie Zeme. (Za nimi už ale silne!)

 5. Pán MUDr. Bukovský súhlasím so všetkým, čo ste povedali. Progresivci chcú vniesť tieto zvratene ideológie do spoločnosti, nemôžme to dopustiť, je to choré.
  S týmto sa ja nikdy nestotožnim.

 6. Považujem tému plochej zeme za zle zvolený príklad. Považujem Vás za vedca. Veda, fakty a sila faktov v zmysle ich validity. Plochá zem je nevedecké tvrdenie opierajúc sa o vedecké fakty si to dovolím tvrdiť. Nie je principom vedy, ze pri vysoko validnych faktoch ustupuju ostatne?

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.