Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Našli sa slovenskí herci a umelci!

(V nasledujúcom texte boli použité aj informácie z knihy „Zmazaný/í“, ktorá je protijedom proti vírusu, chaosu, strachu a rezignácii.)

Našli sa slovenskí herci a umelci!

Podľa informácií zo slovenských médií sa konečne našli „desiatky hercov a umelcov, medzi nimi herec Richard Stanke, spisovateľ Ján Štrasser, Zdena Studenková, Kamila Magálová, František Kovár, Miroslav Noga…“. (Ospravedlňujem sa tým ostatným „desiatkam“, že neuvádzam ich mená, ale pre slovenské médiá asi nie sú dosť zaujímaví, pretože ich mená nezverejnili a tak sa o nich verejne nevie.)

Tieto „desiatky slovenských hercov a umelcov“ vyzývajú Igora Matoviča na odstúpenie.

Majú svoje dôvody: „nechcú návrat mafie a Roberta Fica.“ V poriadku.

A toto sú moje dôvody, prečo považujem ich verejnú výzvu za nenáležitú, zbabelú, patetickú, účelovú a pokryteckú:

 1. Igor Matovič nie je problém. Igor Matovič je, rovnako ako mnoho jeho spoločensky nebezpečných straníkov, kolegov aj predchodcov, produktom chorého politického systému a zle nastavených zákonov o politických stranách a voľbách.
 2. Hlavným problémom sú však tí občania SR, ktorí síce majú volebné právo, ale nedostatok ich vlastného vzdelania a zodpovednosti im znemožňuje vykonať právo na volebné právo tak, aby to neškodilo celej spoločnosti. Je ich totiž tak veľa, že výsledkom sú bizarné až patologické politické postavy, ktoré každý deň rozhodujú o životoch slobodných občanov – a robia to tiež bez dostatočného vzdelania a zodpovednosti.
 3. Verejná výzva na odstúpenie budúceho bývalého ministra financií je v auguste 2022 už iba pokryteckým a nedôstojným kopaním do politickej mŕtvoly. Pýtam sa vás, pod výzvou podpísaní herci a umelci:
  • Kde ste boli, keď tento človek v marci 2020 zostavil svoju vládu plnú nedostatočne vzdelaných a nepripravených ministrov?
  • Kde bola vaša odvaha, keď v máji 2020 vláda pod vedením tohto človeka v rozpore s Ústavou uväznila stovky ľudí, slobodných občanov SR, v zariadeniach tzv. štátnej karantény a neskôr im odoprela právo na náhradu škody?
  • Prečo ste verejne mlčali, keď tento človek začal zneužívať svoje politické postavenie a mediálny vplyv na to, aby verejne dehonestoval lekárov a iných odborníkov, ktorí kládli potrebné, dôležité a správne kritické otázky?
  • Prečo ste verejne mlčali aj vtedy, keď svojich vlastných politických partnerov, názorových oponentov, svoje okolie aj cudzích ľudí začal označovať za „hrobárov“ a „vrahov“?
  • Kde bol váš odpor voči zneužívaniu politickej moci, keď v novembri 2020 (napriek nesúhlasu jeho vlastného odborného poradného zboru) zneužil samosprávy a ponížil VŠETKÝCH slobodných občanov SR tým, že nás donútil stáť v sychravom jesennom počasí dlhé hodiny v poslušných radoch na uliciach a povinne sa testovať nefunkčnými testami?
  • Prečo ste sa od decembra 2020 nepridali k tej časti slovenskej verejnosti, ktorá už začala chápať jeho škodlivý spoločenský vplyv a preto verejne aj osobnými listami vyzývala poslancov NR SR za OĽaNO, aby ho odvolali z funkcie predsedu vlády?
  • Ako je možné, že hoci nemáte medicínske vzdelanie, mnohí z vás považovali za morálne akceptovateľné účinkovať v reklamách na medicínsky zákrok?
  • Prečo nebolo vaše svedomie mobilizované ani vtedy, keď so súhlasom tohto človeka došlo k zneužitiu štátneho aparátu a médií na to, aby boli slobodní občania Slovenskej republiky pod hrozbou protiústavnej diskriminácie donútení akceptovať podanie nedostatočne preskúmanej očkovacej zmesi, o ktorej dnes vieme, že jej dvojitá dávka už po 6 mesiacoch nemá žiadny účinok?
  • Prečo ste 1. apríla 2021 potichu aj nahlas súhlasili s tými, ktorí tvrdili, že ak bude tento človek už „iba“ ministrom financií, je to pre spoločnosť akceptovateľné riešenie?
  • Kde ste boli, keď sa v júli 2021 prevalila jeho plagiátorská kauza? (Asi tam, kde vám v rovnakom období boli ľahostajné aj plagiátorské kauzy terajšieho predsedu NR SR a ministra školstva.) Čo ste urobili proti tomu, aby takýto verejný výsmech morálke a pravidlám štúdia nemal negatívny dopad na psychiku a morálku desiatok tisícov žiakov a študentov? Prečo deti a mladí ľudia nedostali šancu vidieť a počuť, že „herci a umelci“ odsudzujú podvádzanie pri štúdiu a vyzývajú na odstúpenie všetkých verejných činiteľov, vrátane ministra školstva, ktorí sú z dôvodu plagiátorstva nehodní svojich verejných funkcií? V „bežných“ európskych krajinách za také činy odstupujú politici aj sami od seba. Na Slovensku k tomu ohlušujúco mlčali skoro všetci – vrátane „hercov a umelcov“.
  • Ako je možné, že teraz sa bojíte „Fica“, ale vigilantizmus, nezákonnosť, protiústavnosť a evidentné totalitné praktiky, zneužívanie moci a korupciu súčasnej vládnej garnitúry odmietate vidieť a pripustiť? Nie je to práve ten človek, ktorého teraz verejne vyzývate na „veľký krok pre Slovensko“, kto je zodpovedný za súčasný stav volebných preferencií?
  • Ako je tiež možné, že teraz sa bojíte „fašistov“ v budúcej vláde, ale neozvali ste sa, keď tento človek (už koľký krát?) znásilnil právo, odborné analýzy, logiku aj morálku a za pomoci „fašistov“ schválil „rodinný balíček“?

Prečo ste vlastne boli už takmer tri roky ticho?

Do 17. augusta 2022 vám neprekážalo, že tento predseda nesystémovej a netransparentnej „politickej strany“ bez politickej štruktúry a odborného zázemia, ktorá vyhrala ostatné voľby a zostavila dve vlády, je aj podľa vašich vlastných slov v najväčšej miere politicky a morálne zodpovedný za také riadenie štátu, ktoré ohrozuje morálnu integritu Slovenska?

Z akého dôvodu ste takmer tri roky prehliadali, že politické a spoločenské pôsobenie človeka, ktorého teraz vyzývate na odstúpenie, zásadne prispelo k deštrukcii, frustrácii a radikalizácii celej spoločnosti, a prinieslo neúmerné poškodenie ekonomiky aj hrozivé prehĺbenie krízy v zdravotníctve, polícií, justícií, systéme vzdelávania – aj v médiách? Nevideli ste to?

Ak ste vo všetkých týchto (a mnohých ďalších!) kritických situáciách tak ohlušujúco mlčali, prečo teraz predpokladáte, že vaša výzva bude mať nejaký zásadný ohlas v spoločnosti alebo vplyv na ministerstve financií?

Nie, samozrejme, že ste nemali povinnosť ozývať sa, ale nám mnohým to vtedy chýbalo. Ak by ste sa ozvali vtedy (aspoň raz!), dnes by som asi nebol sám, kto by vašej výzve tlieskal a ďakoval za ňu.

Nemám však k tomu ani jediný dôvod a je mi z toho veľmi smutno.

MUDr. Igor Bukovský, Ph.D.

Komentáre

 1. p. Bukovsky, perfekne a trefne podane. Ste mozno najvacsi charakter v dobe covidizmu a marazmu u nas. Toto by mali vysielat kazdy vecer v tych dezinformacnych masmediach.
  dakujem

 2. Ďakujem ti, Igor! Povedal si to aj za mňa. Pripájam sa! Minulý rok som ostro kritizovala riaditeľa divadla v Martine, že segreguje ľudí, keď hrali len pre zaočkovaných ľudí. Keď som mu poslala link na nové rôzne štúdie o očkovaní, aj tak sa nezmohol na zrušenie segregácie ľudí a herci hrali…

 3. Velmi trefne a vystizne – vdaka.
  `
  Ale apel na moralku pri tychto “umelcoch” je len ako “hadzanie peral sviniam”. Nie, toto nie su umelci. Zo zistnych dovodov ucinkovali od 89″ v amoralnych programoch, ktore zdevastovali spolocnost. Nie, toto nie su ziadne autority.

 4. Hovoríte mi z duše, tiež som x krát hovorila, kde sú umelci? To im nevadilo, že minister školstva je plagiátor? Veď to je pľuvanec do
  tváre všetkým študentom, pedagógom ..Kde boli, keď nás dva roky šikanovali svojimi nezmyselnými opatreniami? Kto mlčí,ten svedčí.Poslusne tolerovali túto amatérsku vládu.Propagovali vakcínu,, urážali tých,čo sa očkovať nechceli.Máte pravdu pán doktor, rozhodne im tlieskať nebudeme .

 5. Pan doktor, podali ste velmi, velmi diplomaticke vyjadrenie na ludi ktori tu pocas covid hysterie podporovali aplikovanie experimentalnej neoverenej latky, neozvali sa ani vtedy ked chore opatrenia sucasnych vladnych psychopatov sposobili zvytocne umrtia tisicov obcanov tejto gubernie, neozvali sa ani vtedy ked Slovensko zacala okupovat americka armada. To co tu teraz na Slovensku mame nie je len vysledok jedneho statneho psychopata ale celej zlocineckej skupiny. Teda by som odkazal vsetkym tym slovenskym hercom a umelcom, ktori sa tu teraz snazia platonicky stekat, ze svoju prilezitost uz nenavratne premrhali a ich moralna, mravna uroven je na hladine spolocenskeho odpadu

 6. Ďakujem za vysoko profesionálny a pravdivý názor, doposiaľ desiatky úplatných slovenských hercov hrajúcich v rôznych brakoch na komerčných TV staniciach potichu zdieľalo názor, tých čo ich platia, teraz už vedia, že sa financie budú uberať iným tokom, na zakázku verejne linčujú Matoviča, ktorého názory donedávna uctievali, tento fenomén je na Slovensku vo všetkých pracovných sférach, je len málo ľudí, medzi ktorých patríte i Vy, ktorí si stoja za svojim názorom aj keď z toho nemajú výhody

 7. Bod 2: “Hlavným problémom sú však tí občania SR, ktorí síce majú volebné právo, ale nedostatok ich vlastného vzdelania a zodpovednosti im znemožňuje vykonať právo na volebné právo tak, aby to neškodilo celej spoločnosti…” je absurdny!

  Je vyrazom spupnosti a povysenosti, ktoru som u vas necakal. Bud je demokracia alebo nie je. Ak hovorite o celej spolocnosti, vy ste jej clenom a chcete demokraciu, musite logicky akceptovat volu jej vacsiny. Mozete byt sklamany, sam sa politicky aktivovat a vacsinu presvedcit o svojej pravde, pripadne si najst inu spolocnost.

  Ked sa ale poobzeram po svete, mam taky pocit, ze budete dlho hladat spolocnost, ktora bude vykonavat volebne pravo podla vasich predstav.

 8. Skvele pán doktor. Veľká vďaka za Vaše úžasné videá. Dodávajú mi energiu do života. Lepšie by som svoje názory nevedela vyjadriť. Prajem Vám pevné zdravie.

 9. Pán doktor, veľmi si cením a oceňujem Vašu prácu, ktorú ste vykonali v ostatných 2 rokoch a tým pomohli mnohým správne sa zorientovať (ochrániť si zdravie) v c19 hysterickej hypnóze a debilizácii národa, ktoré sa valili zo všetkých “hlavných” médií a strán. Veľmi dobre ste zhodnotili “demokraciu slovenského typu”, ktorú už roky považujem za možnosť, keď kopec idiotov hravo prevalcuje aj pár géniov ( … napr. parlament je toho patologická ukážka ). Držím Vám palce vo Vašej ďalšej práci. Určite to za to stálo , ale ešte to žiaľ neskončilo … To si taký s tank e a spol. myslí, že mu ešte nieto so zdravým rozumom uverí po jeho “výkonoch” na námestiach :). Žiaľ tých neľudí je tu však stále moc pri moci.

 10. Nemám slov, vazeny pán kolega!!!!
  Ste fenomenálnym zjavom priam zázrakom v našej neslobodnej amoralnej krajine, ktorej väčšina u etika, že voda tečie hore kopcom….. Ste prototypom nielen ľudskosti, ale pravdy – bežnej, dennodennej – Jasnej a čistej ako krištáľ!!!! Ktorej sa väčšina vyhýba zo zištných či osobných dôvodov- ale tak potom o čom je život takýchto ľudí- pýtam sa seba alebo Nahor?
  Takto zil Jan Hus. či Jan Krstiteľ, ktorí za pravdu išli aj na smrť!!!
  Dakujem Panu Bohu že ste- ste vizionár , ktorého nechcú nielen kompetentní počuť, ale aj bežná verejnosť -zapchavavaju si uši pred pravdou a chcú ju zapchať všetkým!
  Ale keď raz budú stať pred Vyššou pravdou- nebudú sa už môcť vyhovárať a klamat, že …. nevedeli a nepočuli nič o tom..??
  Ako lekárka prvého kontaktu sa stretávam dennodenné s neraz vážnymi komplikáciami u oko akych experiment.genovou vakcínou rovnako u mladších ale najvážnejšie je to u starých ľudí polxmorbidnych- preto mali byt ockovani ako prví práve oni – pod navonok až dojemne vyzerajúcou starostlivosťou o ich životy ….. no potvrdzuje sa opak!
  Ani jeden pacient od r.2020 nám nezomrel na Covid infekciu- každý bol zachytený včas – vyšetrený a lege artis súčasnej medicínskej vedy liečený a vyliečený!!!!

  Avšak to nemôžem povedať o zaočkovaných / ja som z princípu neockovala/ ktorí majú vážne ochorenia – náhle, recidívujuce onkolog.tumory u Pacientov dávno vyliečených , poškodenie srdcového svalu a ciev, embolie a trombozy totálny deficit imunity- priamoúmerny AIDS……

  Ako lekárke mi bolo a je smutno z kolegov, ktorí sa stali slúžkami v službách statu a spreneverili sa svojej profesionalnej etike !!!
  Lekar sa má zodpovedať v prvom rade svojmu svedomiu a nie slepo plniť príkazy z vyšších miest- na čo sa odvolávali nacisticki lekári počas Norimberskeho procesu, že “
  ….. plnili iba rozkazy….”
  Prajem Vám, vazeny pán doktor požehnanie Nebies, Božiu silu a ochranu , nech sa dobro a múdrosť z Vás siri geometrickým radom aspoň na tých, ktorí boli zvedeni a oklamaní autoritárskym režimom ,a ktorému uverili, že mu ide naozaj iba o dobro národa….

  1. Paní doktorko, jsme s manželem také panu doktorovi vděčni za jeho videa, která nám pomáhala v covidové době si všechno srovnat v hlavě a nepodlehnout propagandě. Jsme neočkovaní zdraví důchodci, díky Bohu i naše děti z předchozích manželství, až na jednu výjimku. A vidíme kolem sebe dost přátel a příbuzných, kteří po injekcích ztratili zdraví, jeden i málem zemřel, ale bohužel si nedali včas poradit.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.