Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Pokuta pre „Oľano a priatelia“ až do 930 000 €

Vzor podania uvedenej sťažnosti nájdete tu: https://akv-tv.com/watch/vzor-pre-podanie

Emailové adresy pre podanie sťažností sú nasledovné:

 1. na Štátnu komisiu pre voľby: statnakomisia@minv.sk
 2. na Okresný Úrad Senec, Mgr. Katarína Sowiňska, prednosta.sc@minv.sk

VYUŽIME SVOJE PRÁVO: „Oľano a priatelia“ MUSIA ZAPLATIŤ POKUTU až 930 000 €!

Bývalý, prepytujem, predseda vlády a bývalý, prepytujem, minister financií SR (v jednej osobe) sa s úškľabkom sebe vlastným v živom vysielaní najmenej dvoch televíznych staníc bezprostredne po skončení volieb 30. septembra 2023 verejne priznal k porušeniu niekoľkých ustanovení Zákona č. 181/2014 Z. z. (Zákon o volebnej kampani) a to tým, že podľa jeho vlastných slov ešte okolo 21,30 hod. „viedol volebnú kampaň“, teda porušil volebné moratórium.

Z porušenia príslušného zákona vyplýva za porušenie volebného moratória pre koalíciu „Oľano a priatelia“ pokuta vo výške 90 300 až 930 000 Eur.

Verím, že príslušné orgány už konajú. Ak nie, považujte, prosím, tento text za oficiálne podanú sťažnosť. (Dôkazový materiál: archív TV JOJ, TV Markíza)

Ten úškľabok mal podľa môjho názoru a presvedčenia preto, že

 1. aj v minulosti vykazoval rovnaké prejavy z vyvolávania chaosu či vzbudzovania neprimeranej pozornosti, pohoršenia a pod.
 2. vie, že prípadnú pokutu bude platiť z našich peňazí, ktorými (nedobrovoľne!) podporujeme jeho politické projekty.

Na našej spoločnej „výplatnej páske“ bol tento človek dlho ako poslanec NR SR, potom až príliš dlho ako člen vlády SR a ešte dlho na nej bude ako politik, ktorý svojim konaním vyvoláva dojem, že dodržiavanie zákonov SR sa týka iba nás ostatných, jeho nie.

VEREJNÁ VÝZVA: Každý, kto sa cíti ako slobodný občan, ktorý súhlasí s uvedeným textom, môže zaslať tento text ako svoju oficiálnu sťažnosť

VEREJNÉ POTEŠENIE: Oľano síce bude platiť pokutu z peňazí, ktoré si v rámci tzv. financovania politických strán privlastnili z našich daní, ALE to znamená, že sa aspoň časť našich daní (a nie malá!) vráti z ich pazúrov a hltanov do štátnej pokladnice. Niežeby to bola veľká výhra, ale predsa len sa nakoniec možno aspoň zopár stoviek dostane k tým, ktorí to potrebujú!

Právne zdôvodnenie:

Článok 1, § 2, odsek (2) Zákona č. 181/2014 Z. z. (Zákon o volebnej kampani) uvádza: Volebná kampaň začína dňom uverejnenia rozhodnutia o vyhlásení volieb v Zbierke zákonov Slovenskej republiky (ďalej len „vyhlásenie volieb“) a končí 48 hodín predo dňom konania volieb.

Článok 1, § 19 „Správne delikty“ uvádza:

Odsek 1) Štátna komisia uloží politickej strane pokutu od 30 000 eur do 300 000 eur, ak

 1. vedie volebnú kampaň po čase ustanovenom v § 2 ods. 2,
 2. kandidát uvedený na jej kandidátnej listine vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky alebo vo voľbách do Európskeho parlamentu vedie volebnú kampaň po čase ustanovenom v § 2 ods. 2

Odsek 2)

Štátna komisia uloží v rovnakej výške každej z politických strán tvoriacej koalíciu pokutu od 30 000 eur do 300 000 eur, ak kandidát uvedený na kandidátnej listine tejto koalície vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky alebo vo voľbách do Európskeho parlamentu vedie volebnú kampaň po čase ustanovenom v § 2 ods. 2.

Podľa § 20 „Priestupky“, odseku 1) sa Priestupku sa dopustí ten, kto

 1. po uplynutí času podľa § 2 ods. 2 na verejne prístupnom mieste vykonáva činnosť v prospech alebo v neprospech politickej strany alebo kandidáta vo voľbách, najmä slovnými prejavmi, umiestňovaním volebných plagátov alebo poskytovaním vecných darov,

Podľa § 20 „Priestupky“, odseku 2 a) má Okresný úrad uložiť za porušenie predošlého ustanovenia pokutu vo výške 300 až 30 000 Eur.

Komentáre

 1. Už by konečne mohli stupiť na kurie oka tomuto PSYCHOPATOVI !!! dokedy nam ešťe bude žrať nervy ,ten sa vôbec nemal dostať do parlamentu ! ! !

 2. Pán Bukovský, veľmi dobrý počin, radi sa s manželom pripojíme, alebo poslať individuálne?
  J.Záborská

 3. Ak Matovič 48 hodín pred voľbami nemenoval žiadnu stranu, neporušil tým podľa mňa moratórium pretože citujem:
  (1) Volebná kampaň na účely tohto zákona je akákoľvek činnosť politickej strany, politického hnutia,2) koalície politických strán a politických hnutí a kandidátov, za ktorú sa obvykle platí úhrada, smerujúca k propagácii ich činnosti, cieľov a programu za účelom získania funkcie volenej podľa osobitného predpisu.1) Rozumie sa tým činnosť v prospech aj v neprospech subjektov podľa prvej vety.
  Máme dôkaz že menoval konkrétne subjetky? Ináč robíme zbytočný chaos

 4. Za vlastizradu bola v stredoveku gilotína. Čo nato Čaptavá, “Veľký” (preklad z maďar.) a mnoho
  ďalších za genocídu občanov vlastného štátu, vraždenie nepohodlných, zničenie ekonomiky štátu.
  Nemám krvavé oči, ale bez trestu je to signál Ostatným, že môžu v tom beztrestne pokračovať a
  Svet sa morálne degeneruje ďalej. Nemusíme sa trestať za to, že sme im to umožnili a dovolili? – nechali sme to na nich.
  Mám už dosť rokov a prežil som aj Komunizmus 30 rokov a porovnávam výhody a nevýhody systémov. A pochopil som niekoľko zákonitostí: STABILITA a BLAHOBYT spôsobí ROZKLAD a ÚPADOK. Všetky hospodárske krízy sú následkom Morálneho úpadku spoločnosti (Baťa).
  Dúfam, že Prírastky Úbytku sa budú zmenšovať – Ekonomiky aj zdravého sedliackeho-kritického rozumu.
  Za najhlavnejší znak (z 5-tich) – Ľudskej Hľúposti považujem Kritické myslenie. Čím v tvrdších životných podmienkach vyrastie človek, tým kvalitnejšie je jeho Kritické myslenie (viď názory v jednotlivých štátoch). Hlupákov je v každej spoločenskej vrstve zhruba rovnaké percento bez ohľadu na Vzdelanie, IQ a EQ. https://jurajstubniak.sk/2022/01/16/hlupaci-a-banditi/
  Pekné Časy Vám všetkým a zvlášť poďakovanie Vám pán Bukovský za záchranu Ľudskej duše, Vesmír Vám to nikdy nezabudne.
  s pozdravom Michal Bleho, Močenok

  1. Pán Bleho, každý má právo na svoj názor a nikto mu nebráni povedať ho slušným spôsobom . Nechápem preto, prečo urážate pani prezidentku hanlivým menom. Prosím, môžete ju kritizovať, ale prečo urážať. Ak má tento kanál pána Bukovského slúžiť na takéto aktivity, tak je to zvláštne. On ješitný na každú kritickú zmienku o ňom a zástanca morálnych a kresťanských hodnôt dovolí urážať hlavu štátu?

 5. …kedy už konečne ľudia pochopia, že “cisár je nahý” / psychiatrický pacient sa má liečiť /…
  Odoslala som to oznámenie.

 6. Najspravodlivejší človek na svete je pán Bukovský, vyrieši všetko, od politických kríz po zníženie tlaku.Nejdem hodnotiť Matoviča, táto jeho iniciatíva má jediný motív-pomstiť sa za to, že mu raz povedal,že by mal odovzdať diplom.Aj človek veľkého srdca a všeludskej spravodlivosti sa vie pomstiť, smutné pre človeka takého veľkého srdca…

 7. Ak Igor Bukovský volá po dodržiavaní zäkonov a právnych noriem, v prvom rade by si mal urobiť atestáciu, ktorá je pre lekárov povinná. Samozrejme, on si svojím svojským štýlom odobrí, že on ju mať nemusí, lebo on je niečo iné…

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.