Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Ponuka jednému študentovi práva

Študentovi Právnickej fakulty UK v Bratislave, ktorý sa rozhodol verejne prejaviť svoj názor na jeden politický problém, pred pár dňami na sociálnej sieti odkázal súčasný premiér SR, absolvent Právnickej fakulty UK, toto: „Ak má mať študent s pubertálnymi vyrážkami na nose prednosť pred dekanom právnickej fakulty a určovať, čo je pravda a čo nie, Boh ochraňuj túto krajinu!“

Bojuje za neho istá Veronika Folentová, teda denník n a niektoré ďalšie „mienkotvorné“ (= ideologické) médiá – a podľa článkov v týchto médiách tiež „osobnosti, učitelia i študenti“.

Mňa, absolventa Lekárskej fakulty LF UK a nositeľovi titulu Ph.D. v PRIAMOM PRENOSE pred CELÝM NÁRODOM, ktorý v septembri 2020(!) hltavo sledoval všetky „tlačové besedy“ vlády SR, označil vtedajší predseda vlády (usvedčený plagiátor, ktorý získal svoj vysokoškolský titul podvodom a politik s výraznými prvkami neetického až nezákonného konania) za „blázna“, ktorý „porušil Hippokratovu prísahu“ a „mal by vrátiť svoj vysokoškolský diplom“. Tieto svoje brutálne verbálne útoky ZOPAKOVAL aj v rozprave na pôde Národnej rady SR(!) – tiež v priamom televíznom prenose.

Mediálne a nahlas sa ma zastal jediný človek: komentátor Štandardu (vtedy Postoja) Dag Daniš.

Nuž teda, milý študent Marek Janiga, rád by som Vám ako človek s dlhoročnou praxou odborného asistenta a prednášateľa, aj ako človek, ktorému stále záleží na tom, aby zo študentov UK vyrástli odborne zdatní a dobrí ľudia zdravého charakteru, verejne vyjadril svoju sympatiu a podporu tým, že Vás vyzvem, aby ste skúsili premýšľať o týchto mojich troch odkazoch:

 1. Neverte tým, ktorí Vám tvrdia, že ste obeťou „útoku“, pretože to v skutočnosti nebol ŽIADNY útok a už rozhodne to NEBOL útok na Vašu OSOBU. Každý, kto Vám tvrdí opak, nemá s Vami dobré úmysly. Zvážte, či je pre Vašu blízku aj ďalekú budúcnosť to najlepšie, aby ste uverili takým ľuďom. Mediálne a politicky Vás v krátkej chvíli využijú na maximum a potom Vás alebo odhodia (ak dáte prednosť svojmu charakteru pred pôžitkom) alebo premenia na ďalšieho lokaja ich zlovestných záujmov.
 2. Neverte tým, ktorí Vás teraz „podporujú“ a huckajú do tej pozície obete. Ich podpora a patetické prejavy nemajú žiadnu skutočnú hodnotu, pretože sa ozývajú iba vtedy, keď sa to „smie“ a keď je to výhodné pre ich vlastnú pozíciu. Môžem sa mýliť, ale nevidím medzi nimi nikoho, kto by v ostatných troch rokoch nezradil svoje ľudské práva, vzdelanie a charakter.
 3. Neverte tomu, že AKÝKOĽVEK transparent vo Vašich rukách alebo názor vo Vašej hlave je dôvodom, aby sa ním KTOKOĽVEK RIADIL.

Máte právo na názor a máte právo ho verejne prejaviť bez toho, aby ste boli za svoj názor postihnutý. Máte tiež právo získavať pre svoj názor iných spojencov. To je všetko. Mne a mnohým DESIATKAM TISÍCOV iných ľudí boli tieto práva v ostatných troch rokoch odopreté – a to aj tými, ktorí sa teraz vydávajú za hlasných ochrancov demokracie a ľudských práv. Nie ste a nebudete za svoj (nedostatočne kvalifikovaný študentský a občiansky) názor nijako postihnutý. My mnohí sme za svoje (oveľa kvalifikovanejšie absolventské a občianske) názory šikanovaní neustále, odborne aj ľudsky znevažovaní a spoločensky aj ekonomicky dlhodobo poškodení.

To Vám, ako študentovi práva, nie je „podozrivé“?

S pozdravom,

Váš MUDr. Igor Bukovský, Ph.D.

bývalý odborný asistent Fyziologického ústavu Lekárskej fakulty UK v Bratislave a externý prednášateľ na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave

Komentáre

 1. Bravo pán doktor. Pán študent si pri hladkaní svojho ega neuvedomil, že sa stal bielym koňom deštruktívnych síl, ktoré ho použijú a využijú ako len dá. Mal by si ale dať pozor, aby sa z bieleho koňa nestal obetný baránok tých istých síl, ktoré to bez mihnutia oka a svedomia urobia v pravú pre nich vhodnú chvíľu. PR je na to už pripravené a osvedčené.

  1. Nerozumím vaší poznámce pane ‼️ Pan doktor Bukovský situaci velmi dobře popsal a hlavně PRAVDIVĚ, má ode mne souhlas za tento status.

 2. Je to mladícka nerozvážnosť, nevyzlelosť, dal sa na viesť na niečo, čomu nerozumie, čo by asi spravil zamestnávateľ, ak by sa tak k nemu vyjadril obýčajný robotník…. už nie je rok 1989,keď študenti boli Bohovia a nechápem… voľakedy zdieľali študenti úctu k svojim učiteľom a dnes, nevychované decko podľa akné, ešte v pubertálnom veku… nech uvedú, s akými zámkami šiel na UK, nech uvedú jeho študijné výsledky, vôbec ho ani neľutujem, že je terčom útokov a rodičia nech sa hambia čo vychovali

 3. Excelentné,vyjadrenia pravdy ,aj Ja som toho názoru o ktorom tu píšete !! Prečo sa dekan neopýtal docentov na názor tohto študenta?? ale rozhodol to urobiť len On sám?? Dospelí človek musí vedieť ak má v sebe štipku slušnosti ,čo si môže a čo nie dovolí k docentom?? Alebo je taticko taký bohatý liberál,že fakulte Práva zaplatí úplatkom ,za synove výroky??? Tak,takto sa poniektorym študuje,potom to tak aj vyzerá!! Ako ten vrah už teraz právnik ,čo toľké roky tajil vraždu študenta Daniela Tupého,ako môže vykonávať svoju prácu ,ako právnik? Nemala mu byť odobratá jeho práca ,ako právnika, ??

 4. Prečo sa spájate so študentom? Zdá sa mi, že miešate hrušky s jablkami. Cítite sa ukrivdený, čo ľudsky chápem, ale takáto forma prejavu pocitu krivdy sa mi vidí úplne mimo.

  1. Vy asi nechápete, že panu Bukovskému nejde o jeho ego, ale o pravdu jako takovou. A že za svou pravdu, kterou sdílel veřejně se všemi, kteří jeho videa sledují, byl šikanován a navíc byla neznalými zpochybněna jeho práce. Ta práce, která měla a mohla pomoci mnohým.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.