Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

TOTO éčko (E466) môže škodiť vášmu tráveniu, SONDA čím skôr von a 2 ďalšie správy

Získajte prístup k prémiovému obsahu a archívu a stante sa členom klubu prémiových predplatiteľov.

Dr. Igor Bukovský vybral 4 nové zaujímavé správy z výskumu výživy a zdravia.

Čo škodí srdcu, škodí aj mozgu! Ischemická choroba srdca spôsobuje poruchu neurovaskulárnej regulácie = poruchy prekrvenia mozgu a následné riziko vzniku Alzheimerovej choroby.

Kŕmenie sondou treba minimalizovať!

Chronomedicína a chemoterapia – kedy podávať liečbu, aby bola účinnejšia?

Môže karboxymetylcelulóza (E466) spôsobovať zápal sliznice čreva, cukrovku a rakovinu hrubého čreva?

Súvisiace informácie:

Komentáre

 1. A co hydroxypropylmethylcelulóza, ta zadne problemy nezpusobuje? Pouziva se velmi casto jako kapsle ruznych doplnku stravy.

 2. Pre mna osobne aj microcrystalline celuloza sposobuje tazkosti. Takze aj veci ako bezne tabletky- paralen, vit D, vit C, atd. A tiez carboxumethyl celuloza co najdem v kupovanom pecive mi rozdrazdi travenie. Avsak ja mam IBS takze nie uplne zdravy traviaci trakt

 3. Dobrý deň, asi to nesúvisí s týmto videom ale, už dlhšie sa zaoberám vašou literatúrou ,videami a vašim poznaním v oblasti stravovania a vplyvom na jeho zdravie.
  Ako mi viete vysvetliť to, čo sa dočítam všade na internete v súvislosti z cholínom, ktorého vajcia sú výdatným zdrojom.
  ,,Jak cholin působí
  Acetylcholin se uplatňuje především v tvorbě krátkodobé a dlouhodobé paměti. Jelikož hladina acetylcholinu přímo souvisí s příjmem cholinu v potravě, doporučuje se tento potravní doplněk především ke zlepšení paměťových funkcí.

  Další významnou oblastí v látkové přeměně, kde má cholin nezastupitelné místo, je zpracování cholesterolu. Cholin je součástí enzymu (bílkoviny usnadňující průběh chemických reakcí v našem těle), který cholesterol zpracovává. Čím více cholinu přijímáme, tím více je cholesterol odbouráván. Důsledkem je příznivý pokles jeho hladiny v krvi. Cholin tak působí i proti rozvoji aterosklerózy (ucpávání cév krevními tuky) a s tím souvisejících srdečně-cévních onemocnění (srdečního infarktu, mozkové mrtvice, atd.).”
  Myslím si, že to je v poriadnom rozpore s tým čo sa od vás viacerí učíme. Ako to potom máme interpretovať a šíriť vo svojom najbližšom okolí tak aby to bolo uveriteľné?
  Podľa toho, čo sa všade dočítam čím viac vajec tým lepšie pre naše zdravie?
  Ďakujem za odpoveď.

  1. Dobrý deň,
   Ďakujeme za Váš komentár. Vašu otázku sme zaradili na zoznam tém, ktoré sa môžu stať námetom pre ďalšie videá Dr. Bukovského. Najčastejšie sa otázky vyskytujú vo videách „Otázky a odpovede“. Ďakujeme za dôveru, sledujte tv.akv.sk aj ďalej!
   S pozdravom REDAKCIA TV.AKV.SK

 4. Pozdravujem celý tím na čele s pánom doktorom a mám otázku. Je možné, aby včelí med, kupivaný priamo od včelára, ktorého poznáme a teda poznáme akosť medu, u mňa spôsoboval plynatosť s nepríjemným pachom? Vychádza mi to z mojich pozorovaní, ale rád by som poznal vaše hľadisko, za ktoré vopred ďakujem.
  S úctou, Ondrej

 5. Chci se stát členem klubu prémiových předplatitelů pro získání přístupu k prémiovému obsahu akv informací.
  Děkuji.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.