Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Vitamíny, minerály a lieky: Čo s čím NIE – a kedy?

Získajte prístup k prémiovému obsahu a archívu a stante sa členom klubu prémiových predplatiteľov.

Dr. Igor Bukovský vysvetľuje niektoré doteraz známe súvislosti medzi najčastejšie užívanými doplnkami výživy a liekmi.

Ktoré vitamíny a minerály v tabletkách treba jesť nalačno? A kedy?

Jedlo obsahuje nepredstaviteľne zložitú kompozíciu rôznych chemikálií a tráviaci systém predstavuje vesmír mikroorganizmov, imunity a nervov. Takže to celkom určite do detailov ani nepreskúmame ani nedokážeme ovplyvniť.

Komentáre

 1. ja by som bol zvedavý na názor na užívanie kremeliny. užívam ju od novembra každý deň v januári som si zlomil rebro po 10 dňoch som začal behať po 3 týždňoch v opäť v posilňovni mám 58 rokov neockovany netestovaný bez liekov

  1. Dobry den,
   Vaz. pani Iveta: dakujeme za Vasu doveru a zaujem podporit nas.

   Zial, inym sposobom sa platba zrealizovat neda.

   Dakujeme za porozumenie.

 2. Všimol som si v tomto videu zaujímavý fenomén. Zaznelo tam veľa tvrdení typu “Jedze chemikáliu “A”, lebo chemikália “A” podporuje/utlmuje “biochemický proces “B”. Ako napríklad, že jedzte syr, lebo obsahuje vápnik a vápnik je treba pre kosti. Pán Dr. správne poukazuje, že toto nie je možné takto tvrdiť, ale myslím, že by bolo dobré pravidelne a jasne zdôrazňovať fakt, že všetky takéto tvrdenia sú podvody a klamstvá. Treba robiť osvetu v kritickom myslení ohľadne zdravotných tvrdení. Väčšina ľudí sa ľahko dá oklamať rôznym bio-techno-šamanstvom, kde niekto sleduje kadejaké izolované biochemické mechanizmy a následné dedukuje vplyv na zdravie. Medicínske tvrdenia, ktorým je možné veriť, musia tvrdiť, aký konkrétny VÝSLEDOK na zdravie, má konzumácia čohokoľvek a ten zdravotný výsledok nemôže byť len dedukcia ale výsledok štúdie na štatisticky významej vzorke populácie. Napríklad “jedzte syr, lebo vyššia konzumácia syra je spojená s nižším rizikom zlomeniny kosti vo vyššom veku.” To samozrejme neplatí a je všeobecne známe (v odbornej komunite), že konzumácia mlieka/mliečnych výrobkov je spojená z väčším rizikom zlomenín a preto nie je možné odporúčať mlieko proti osteoporóze.

 3. Dobrý večer prajem,
  ďakujem pánu Bohu za Vás. Ste človekom, ktorý je obrovským prínosom pre nás, ktorí sa snažíme žiť podľa pravidiel, aby sme boli “zdraví”, ale máme veľa otázok, na ktoré sme inde nedostali odopoveď…U Vás áno, veľmi si to vážim. Ešte raz ďakujem
  Kurtíková

 4. Dobrý deň pán doktor. Ako človek s Crohnovou chorobou užívam trikrát denne liek Imuran. Zároveň na základe informácií z Vašich kníh a videí užívam každý deň 1000 i. U. vitamínu D. Ako píšete a hovoríte, vitamín D treba užívať najlepšie ráno a nie nalačno. Rovnako Imuran sa má užívať s jedlom. Môžem obidve tabletky užívať v rovnakom čase pri raňajkách alebo je nutný nejaký časový odstup? Ešte sa spýtam, či lieky na vysoký krvný tlak tiež neodporúčate užívať na lačno. Ďakujem za odpoveď a všetky ostatné informácie, ktoré mi pomáhajú s diagnózou!

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.