Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Dlhý COVID: Riešte svoje ČREVO!

Získajte prístup k prémiovému obsahu a archívu a stante sa členom klubu prémiových predplatiteľov.

Od samého začiatku kovidovej krízy bolo zo strany slovenského KOVIDBYRA zanedbaných veľa dôležitých vecí. Jednou z nich bol vzťah tráviaceho systému a infekcie vírusom SARS-CoV-2.

MUDr. Bukovský od začiatku na tento vzťah upozorňoval a poskytoval informácie ako sa chrániť pred črevnou verziou infekcie, ako posilniť celkovú imunitu úpravou črevnej mikrobioty a ako dostať svoje trávenie do lepšej kondície tak, aby nebolo príťažou celému telu.

Znovu a znovu sa ukazuje, aké vážne následky malo zanedbanie týchto súvislostí zo strany štátnych orgánov. Najnovšie informácie z výskumu dokonca potvrdzujú význam črevnej mikrobioty v prevencii tzv. dlhého kovidu, teda tzv. postakútneho koronavírusového syndrómu.

Súvisiace informácie:

Komentáre

  1. U mňa omikrón (február 2022) postihol črevný trakt, čo sa prejavilo najmä v hnačkách počas 3 týždňov. Iné príznaky boli: slabosť, nespavosť, depresia, nechutenstvo a pod. Horšie však bolo postcovidové obdobie, ktoré nastúpilo možno po mesiaci a prvým viditeľným príznakom bolo vypadávanie vlasov. Fyzická slabosť, tráviace problémy a uvedené psychické problémy, v dôsledku ktorých som nemohla pracovať, však trvali rok. Bolo to strašné obdobie, ktoré som doposiaľ nezažila. Problémy s trávením sa objavujú stále…

  2. ďakujem pán doktor za vaše cenné rady, odkedy vás “počúvam ” , zlepšila sa mi črevná mikrobiota. mám na vás veľkú prosbu: poraďte prosím ľuďom trpiacim parosmiou po kovide. existuje už mnoho skupín takto postihnutých ľudí, napríklad aj na fb, u každého je to však individuálne a dlhotrvajúce zdá sa. charakteristické sú väčšinou rovnaké zmeny vôní a chutí, napríklad paprika, cibuľa, káva, mäso ale aj vlastné pachy potu a stolice. mne je veľmi ľúto, že mi vadí kôpor, struková fazuľka, mäta a iné a trvá to naozaj dlho, viac ako rok, vtedy bol omikron (neviem či to súvisí). sú už rôzne štúdie, ale o pomoci som sa ešte nedočítala. podľa skúseností to však nesúvisí s očkovaním a testovaním (na kovid samozrejme) poraďte prosím

  3. Dobrý deň, myslím že ste v nejakom videu spomínali niečo o vyrážkach ktoré sa môžu objaviť po fyzickej aktivite ale nepodarilo sa mi to video nájsť. Prosím poraďte kde to nájdem, ďakujem

  4. Už je teraz večer (8.4.23) a sledujem vaše video plné informácií. Podobne ako kniha, ktorú spomínate, podvrdzujem, tá kniha je tak nabitá informáciámi, že sa mi priam hlava krúti. Som si istá, že by tam mali všetci nájsť odpoveď na svoje problémy. Skôr by som začala pochybovať o kvalite potravín v obchodoch, ako posledná info, že obylie z vojnovej krajiny je kontaminované, mi nahnala obavy. Nuž neviem do akej miery je to pravda. Jedno je však isté, treba veľmi starostlivo sledovať, čo do tela vkladáme.

  5. Dobrý deň, len velmi krátku otázku. Kolonoskopia ako preventívne vyšetrenie je priatelná, čo sa toho vyčistenia čreva týka? Ďakujem.

  6. Dobrý deň, prosím Vás, ako sa dá vyliečiť bacil hemofilus v hrdle u dospelého človeka. Antibiotika nezaberajú a viac mi lekár nevie pomôcť . Ďakujem

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.