Ľanové semeno obsahuje lignany, ktoré priaznivo ovplyvňujú črevnú mikrobiotu a tá následne ovplyvňuje genetiku prsníka = bráni vzniku rakoviny. Koľko polievkových lyžíc mletého ľanového semena treba denne zjesť, aby to pomáhalo?
Zdrojová informácia: https://www.sciencedaily.com/releases/2023/12/231207161415.htm
Komentáre
Ľanové semeno má byť pomleté?
ano, je to ve videu
Pán doktor, pri pozeraní tohto videa som zostal zmätený, lebo som mal miestami pocit, že som na IT-školení, nie prednáške o zdraví. 🙂 Dávajte si pozor, lebo LAN (Local Area Network) je niečo iné ako ĽAN, mäkčeň je jedna z krásnych vecí v slovenčine a mne osobne to vaše tvrdé L poriadne vykrúcalo uši. Takže to môže byť jedno z vašich predsavzatí do nového roka – mäkčiť. 😉 Pozdravujem.
Pán doktor, ďakujem pekne za uistenie, že robím dobre, keď si dávam každé ráno na raňajky (šupnem to do kávy s rastlinným mliekom) 1 polievkovú lyžicu rozdrveného ľanového semiačka. Tú dávku som si určila sama, ale možno si ju na základe Vášho videa zvýšim. Ale aj ja si dovolím na to vaše nemäkčené Ľ/L niečo napísať. Keď poviete: lanové semeno, rozmýšľam, že ktoré lano má semeno 🙂 a ako sa človek pôvodom z mesta Martin, kde vraj rozprávajú najspisovnejšou slovenčinou, prispôsobí nárečiu Bratislavy a potom už neviem, čo vlastne hovoríte a musím si to video púšťať viackrát. 🙂 Asi je to pre bratislavský ľud smiešne to naše ľúbozvučné písmenko Ľ (zažila som si to počas môjho VŠ štúdia tam), ale Bratislava nie je celé Slovensko a my ostatní to vnímame inak. 😉 Ale ešte by som sa chcela spýtať na ľanový olej: dočítala som sa o kréme doktorky Budwig – tvaroh zmiešaný s ľanovým olejom pomáha bunkám lepšie dýchať a od toho je človek zdravší a môže sa vyliečiť aj z rakoviny. No potom som v inom článku čítala, že ľanový olej otvorený viac ako 10-14 dní sa tak pokazí, že je až karcinogénny. Neviete, čo je na tom pravdy? Ďakujem pekne za to, že nám zdieľate užitočné informácie.