Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Strach vytvára závislosť, ktorá vyžaduje ešte väčší strach

Nosenie rúšok a respirátorov v situáciách, ktoré nedávali zmysel ani počas kovidovej krízy a už vôbec nedávajú zmysel teraz, môžu byť prejavom fixovaného strachu a závislosti na ňom. Nie je lepšie byť slobodným človekom?

Komentáre

 1. Linky na Dr. Bukovskeho ostavam pravidelne od fanusikov zo Slovenska….. je to vlastne 80-90% percent informacii medzi medicinou a politikou ktoru v tomto umele vyvolanom stave – Qui Bono – dokazem stravit….( a to uz ako 83-rocny invalid-bez socialych kontakov)lieky na trvaly odber od domaceho lekara beriem + niektore vitaminove a mineralne doplnky,vzhladom na upravu jedalneho listka,ktory som pre neschopnost fyzicky zatazovat clenky a zrak jednoducho nuteny a takto si uzivam – bez injekcii s neznamym obsahom a nahubkom svoju neodvratitelnu starobu-bez strachu tzv pandemie,poctu mrtvych na UA,uSS,a veci na ktoru som dusevne pripraveny a je konecnou pre kazdeho. Vdaka Bohu za doterajsi zivot,za to co som mohol pre inych urobit.

  1. Pane, snímam pred vami pomyselný klobúk; som nesmierne potešený Vaším bytím. Že vás niet viac…

   1. Pan Peter Marty,
    potesil som sa Vasej reakcii…..v mojom veku to to potesi..odmenim sa Vam malickostou no pre mna a manzelku oznamil miestny urad pre evidenciu ze
    12.juna oslavime tzv “diamantovu = 60 rokov manzelstva) a samozrejme aj
    ich urad mi chce zablahozelat : a/ osobnou navstevou starostu s kvetinami
    b/informovat miestne noviny a ak si zelame uverejnit tuto udalost v tlaci…
    c/ako poslednu moznost ( ak nam so zdravotnych alebo predpokladaneho poctu gratulantov)nic nevyhovuje , tak ci tak zariadia ,aby nam zahradnictvo poslalo adekvatnu kyticu kurierom…pravnucka caka potomka,tak ma ine starosti. Ste prvy mimo rodiny kto sa tuto spravu dozveda.

 2. Z tej doby mám podobné skúsenosti. Mojim nosným športom je cyklistika. V prírode som stretával ľudí, čo gestom naznačovali, že si mám dať respirátor. Ja som slušný nebol, vždy som si poťukal na čelo, aby dotyčný vedel, čo si o ňom myslím.

 3. Dovoluji si s panem doktorem polemizovat. Sice souhlasím s tím, že strach z virusové infekce a preventivní nošení roušky je iracionální, ale srovnávání s adrenalinovými sporty je strelbou mimo terč. Jsem trochu postižen (snad to mám pod kontrolou) témito aktivitami, horolezectví, plavání pod ledem … Jsem přesvédčen – že to není závislost na strachu, ale spíše závislost na jeho pŕekonávání – zdolávání, která po překonání vyvolává příjemné pocity pod vlivem endorfinu. Jedinci – kteŕí přehnaně reagují pod vlivem strachu tyto příjemné pocity nezažívají, naopak jsou svazováni pocitem úzkosti a ohrožení, jsou obětí situace v které se nacházejí

 4. Domnievam sa ze nezmyselnemu noseniu nahubkov podlahli hlavne mentalne slabsie vybaveni jedinci. Ti isti jedinci dostali pocit dolezitosti ked mohli niekomu nanutit nosit nahubok napr. v supermarkete, restauracii, ci na vratnici. Chodil som cele obdobie covid hysterie do prace, zazil som niekolko verbalnych utokov (nahubok som bud vobec nemal alebo pod nosom). Naruseni jednotlivci zjavne uverili spinavej propagande o tom ze kazdy kto nema nahubok ich chce zabit…
  V tom case aj ten pes nahubok nenosil, ludia to ale mali nariadene. Degeneracia/debilizacia urcitych skupin ludskej populacie nadobudla obludne rozmery a nezastavila sa, skor naopak

 5. Dobrý deň prajem pán doktor.

  V prvom rade veľká vďaka za všetky popularizačné videá z oblasti medicíny a ľudského zdravia.

  Povráva sa, že človek by sa mal ozvať až v prípade témy, v ktorej sa z rozličných dôvodov vyzná. Dovolím si preto reagovať krátkou poznámkou.

  Aby sme boli korektní voči všetkým ľuďom nosiacim ochranné prostriedky horných dýchacích ciest v postkovidovej dobe, treba zvážiť aj iné opodstatnenia, ktorým je napríklad lokálne znečistenie vzduchu. Poniektorí z nás, ja sám, sme respirátor určený primárne na filtrovanie znečisteného vzduchu nosili dávno pred pandémiou a budeme tak zjavne robiť aj naďalej.

  V krajine ako Slovensko, ktorej dlhodobý stav antropogénneho znečistenia ovzdušia permanentne prekračuje zdraviu ako-tak akceptovateľné hodnoty, je ochrana pred poletavým prachom a inými chem. zlúčeninami značne zanedbávaným problémom.

  Okrem toho, že dlhoročné výskumy preukázali negatívny vplyv znečisťujúcich látok (už pri slovenských koncentráciách a dokonca len pri nárazovom vystavení) na ľudský organizmus od sietnice oka až po tráviacu sústavu ešte nenarodeným detí, nedávne analýzy poukazujú na skutočnosť, že potenciálne negatívny dopad so sebou prinášajú už oveľa nižšie koncentrácie znečisťujúcich látok ako sa doteraz predpokladalo.
  WHO pritom predpokladá počet ročných predčasných úmrtí spôsobených znečistením vzduchu (vonkajším a vnútorným) na takmer 7 miliónov. Ref.: https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/ambient-(outdoor)-air-quality-and-health. Vďaka preto každému veternému dňu čo na Slovensku máme. Aktuálne koncentrácie látok vo vzduchu na SHMÚ staniciach sú voľne dostupné na https://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=oko_mapy, a pre niektorých v trošku prijateľnejšej verzii na https://dnesdycham.populair.sk/public/detail, kde už možno sledovať výsledný index kvality ovzdušia (IKO).

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.