Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Sú megadávky vitamínu C v infúzií naozaj neškodné?

Sú megadávky vitamínu C v infúzií naozaj neškodné?

Nová vedecká práca odhalila mechanizmus, ktorým vitamín C a ďalšie antioxidanty stimulujú rast nových krvných ciev pri rakovine pľúc. Tento objav potvrdzuje predošlé pozorovania, že príliš veľa antioxidantov vo forme doplnkov stravy môže urýchliť rast nádorov a ich metastázy.

Zdrojová informácia: https://www.sciencedaily.com/releases/2023/08/230831142816.htm

Komentáre

 1. Dobrý deň pán doktor. Ďakujeme za zaujímavé informácie. Zaujímal by ma Váš názor na lipozomálne C (pripadne aj D a Magnézium) a tiež na uživanie Serrapeptase. Ďakujem a prajem Božie požehnanie. Martina

 2. Dakujem za toto video, prislo uplne presne kedy malo, kedze zrovna vcera som rozmyslala, ze ci na to nepojdem. Jasne, zrozumitelne vysvetlene.

 3. Vážený pán doktor,
  dovolím si s Vami v tomto prípade nesúhlasiť.

  Ako prvú poznámku uvediem, že Karolinska vo mne dlhodobo budí dojem farma-pozitív strediska, pretože vydal niekoľko podľa mňa pochybných štúdií ohľadom bezpečnosti očkovania. To je môj dojem a je to samozrejme na dlhšiu diskusiu.

  Pokiaľ ide o samotný vitamín C, práve pre likvidáciu nádorových buniek každý deň potrebujeme imunitný systém v dobrej forme. Vitamín C je silný modulátor imunity, podporuje správnu tvorbu, životaschopnosť, bojaschopnosť a pohyblivosť bielych krviniek, očistné funkcie pečene, koordinačné funkcie nadobličiek a tak ďalej.

  Okrem toho, častým zdrojom rakovinového procesu sú vírusy a toxíny. Vysoké dávky vitamínu C podporujú protivírusovú imunitu a pomáhajú v neutralizácii toxínov.
  Vyššie dávky vitamínu C zvyšujú odolnosť voči stresu, ktorý je taktiež významným faktorom vzniku rakoviny.

  Keby vysoké dávky vitamínu C podporovali vznik rakoviny, už by sa to preukázalo v dlhodobých sledovacích štúdiách, ktoré aj za týmto účelom prebehli. Okrem toho by rakovinou masívne trpeli prakticky všetky cicavce, ktoré na rozdiel od človeka a niektorých ďalších výnimiek, syntetizujú vitamín C v pečeni v dávkach, ktoré v prepočte na hmotnosť človeka predstavujú jednotky až desiatky gramov denne. Keby človek netrpel genetickou poruchou na géne GLO, syntetizoval by si podobné množstvá sám. Z hľadiska genetiky je dávka 200 mg 3x denne abnormálne nízka a neexistuje žiadny dôkaz, že by práve takáto dávka najlepšie podporovala dobré zdravie.

  Ojedinelý laboratórny výskum KI na izolovaných bunkových líniách v petriho miske je síce zaujímavý pre bližšie pochopenie tumorigénneho procesu, no príliš slabým dôvodom na také široké zovšeobecňovanie a ďalekosiahle závery, tobôž na odporúčania pre všeobecnú populáciu.

  S úctou

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.