Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Sviečková na smútok a snikerska v strese?

Môže langoš, zmrzlina alebo tri krajce chleba s masťou (o jednej v noci) vyriešiť náš smútok, úzkosť, strach, žiarlivosť, hnev, osamelosť, beznádej, zlosť, bolesť zo straty alebo šťastie a ostatné emócie? Naozaj? Ak nejeme preto, lebo sme hladní, jeme preto, lebo máme „na niečo“ chuť. Už veľa rokov to volám „psychogénne jedenie“.

Psychogénne jedenie. Nie „emočné“ či „emocionálne“.

Psychogénne jedenie. Emócie totiž prežívame dušou (psyché) a zbytočné jedenie, ktoré vyvolajú nezvládnuté, nespoznané alebo potlačené emócie, má svoje korene v duši. Preto „psychogénne“.

Všetko vysvetlí a pomoc ponúkne toto moje video a kniha Plán B

Váš Igor Bukovský

Komentáre

 1. Výborná téma, super spracovaná. Našťastie, pre mňa neužitočná. Zlé emócie radšej riešim behaním 🙂

 2. Musím sa priznať, mám veľmi často chuť na niečo konkrétne. A neviem, či je to “našťastie”, ale spravidla je to vždy na krajec chleba s maslom a cibuľou (pričom tej cibule je viac ako chleba a v zásade bez soli), alebo krajec chleba s maslom, cesnakom a naň trochu medu (med kvôli tomu, že pri tom množstve cesnaku na chlebe je už ten chlieb dosť “štipľavý”, niekedy sa naň zmestí aj celá hlávka cesnaku, nie jeden strúčik). Jednoducho sa najem, ale “musím” si za tým ešte niečo z toho dať. 🙂 Ale ospravedlňujem si to tým, že je to tá “zdravší” prípad, mať na niečo chuť.. A nesúvisí to s emóciami, proste cibuľu a cesnak milujem.

 3. Pán doktor, chcela by som som sa spýtať na pitný režim, ako je pre nás dôležité pitie vody a príjem tekutín počas dňa. Čo sa môže stať, ako si poškodzujeme zdravie, keď dlhodobo prijímame málo tekutín. Niekto tvrdí, že od vody priberá, prípadne nemajú dobrý pocit, keď majú plný žalúdok vody. Preto potom pijú málo. Ďakujem

 4. Zdravím, dotazy: jak působí v těle xylitol,
  co lecitin je vhodný (sojový, slunečnicový)
  a je vhodné užívat pivovarské kvasnice (pangamin) dá se tím nějak předávkovat?
  Můžou se jíst starší ořechy mírně žluklé (vlašské…)?
  Děkuji mějte se hezky

 5. a ještě působí xylitol (březový)proti zubnímu kazu a prý nepodporuje růst candidy… a co si myslíte o kratomu (dá se přirovnat k zelenému čaji, kávě nebo….) děkuji Petra

  1. Petra, prosím, kratom je nebezpečný, ani ho neskúšajte. A nie, nedá sa prirovnať ku káve a zelenému čaju. Ak máte nevhodnú predispozíciu, môžete si privodiť naozaj nepríjemné stavy (prípadne skončiť na psychiatrii). Nie je to sranda.

 6. Dobrý deň, znova pozerám videá od pána doktora, dopozeral som všetky zmeškané, okrem tradične dobre prepracovaných informácii, aj polepšenie v nejednom videu znať, badať napríklad presnejšie popisovanie -aspon voči situáciam v ktorým aj ja sám sa nachádzam
  toto video podobne ako mne aj všetkým pomože -nech vážia koľkokoľvek. Podobne aj všetky videá -informácie z nich všeobecné – aj keď niektoré na prvý dojem spojené len s ľuďmi ktorý majú nadhmotnosť, nadváhu, obezitu
  ale sa dajú aj s úpechom použiť pre mnohých!-samozrejme aj tích ktorých motnosť je v poriadku.-následky priešvihov-nemyslím tým len nejaké občasné v strave, sa prejaviť akokolvek ináč možu (napríklad ináč ako závažným priberaním)-čo je jasné úplne, treba na to pamatať, lebo na to niekedy, aj často zabúdame.

 7. Čír je náhodou veľmi dobrý ale podľa toho ako ho kde robia. Je to v podstate rozvarené zemiaky do kaše prevažne sa do neho dáva slanina a kyslá kapusta. Ak sa robí hustý čír tak sa pokvapká maslom.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.