Dr. Bukovský prináša štyri nové zaujímavé správy z výskumu výživy a zdravia.
Súvisiace informácie:
- Už pohlaď na jedlo vyvoláva v mozgu prechodný zápal:
https://www.sciencedaily.com/releases/2022/06/220630083255.htm - Jedenie ovocia potláča depresiu a mentálnu letargiu
https://www.sciencedaily.com/releases/2022/07/220714145013.htm - Solenie jedla pred ochutnaním skracuje život
https://www.sciencedaily.com/releases/2022/07/220710185959.htm - Antibiotika ovplyvňujú mužsky a žensky mikrobióm čreva rozdielne
https://www.sciencedaily.com/releases/2022/07/220720150612.htm
Komentáre
Dobrý deň, už dávnejšie som sa chcel spýtať na Tibetskú mliečnu hubu, ktorá je vraj plná probiotických kultúr a teda vhodná ako pomôcka na doplnenie dobrých baktérií po užívaní antibiotík a asi aj pri vylepšení imunity. Mohla by byť táto téma priblížená pánom doktorom Bukovským v jednom z jeho videí ? Reagujem na video o antibiotikách. Ďakujem.
Dobrý deň. Ako je to prosím so solením u ľudí s nízkym tlakom? Mám nízky tlak, a tak som z neslanej stravy prešla na solenú, niekedy si doprajem aj slané oriešky. Faktom je, že si na soľ nedávam vôbec pozor, lebo mám pocit, že mi pomáha zdvihnúť tlak.
Ďakujem.
Ano v pripade nizkeho tlaku alebo nizkeho adrenalinu, zvyseneho potenia je dolezite solit ale najlepsie himalayan sol alebo keltska sol. Vela ludi prestalo solit a ma problemy dokonca aj s prijmom Iodinu co affectuje (spomaluje) stitnu zlazu Takze nie je sol ako sol ale urcite je dolezita hlavne v lete a v pripade problemu s Adrenals. Dolezite veci podla mna.
Ďakujem za všetky tieto informácie, pán doktor. Tie o slaných chrumkavých tovaroch pustím aj svojmu 11-ročnému synovi, aby si nekupoval tieto škodliviny (ja mu to nekupujem). Snáď od toho upustí… Pri informáciách o rozdielnostiach pohlaví pri užívaní liekov by sa mali zamyslieť tí “mudrlanti”, čo si myslia, že sa môžu rozhodnúť, aké pohlavie sú, či chcú byť… 😉
S tím pohlavím jste mě velmi pobavila, to je trefné…:-)))