Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Veda najvyššej kvality: Rúška bránia prenosu na menej ako 5 %

Cochrane Library je nezávislé združenie vedcov z celého sveta, ktorí spracovávajú informácie z medicínskeho výskumu na najvyššej úrovni – je to „zlatý štandard“ tzv. evidence-based medicine. Jeho najnovšia analýza o tom, či rúška a respirátory N95 majú zásadný ochranný účinok dopadla veľmi zle pre tých, ktorí považovali rúška a respirátory za významnú ochranu verejného zdravia počas kovidovej krízy.

 • Rúška chránili na 5 % – štatisticky nevýznamne.
 • Respirátory chránili na 30 %, ale vedľajšie následky ich nosenia mohli prevážiť nad pozitívami.

Vitamín D znižuje riziko hospitalizácie na JIS o vyše 70 % a riziko úmrtia na C19 o 50 %.

A čo teraz, páni novinári, členovia Kovidbyra, komsomolci, aktivisti a vystrašení poslušní občania urobia? Budú nás ďalej zavádzať a budú sa ďalej báť zložiť svoju „ochranu“ z tváre?

Zdrojové informácie:

Komentáre

 1. Tých 30% platí, keď ja mám respirator, ale moje okolie nie. Ale keď majú pri kontakte respirátory aj ľudia okolo mňa, tak ochrana sa zvyšuje až na 75%

  1. Vzhladom na rozmery C19 respirator pomaha asi tak ako ked chceme chytit blchu do rybarskej siete. Najlepsie pomaha respirator napr. v lese, ked namiesto relativne cisteho vzduchu vdychujeme polypropylenove nanocastice a vydychnuty CO2. Skutocne pozoruhodna matematika…

  2. 1. to cislo 75% to je nejaka vasa uvaha, ci odkial ho mate?
   2. teraz maju vsetci do konca zivota nosit respiratory, aby ste mali pocit ochrany na 75%?

  3. Pravdepodobnosť prenosu vírusu cez jeden respirátor je teda 0,7. Cez dva by to teda bolo 0,7*0,7=0,49, čiže zachytila by sa asi polovica vírusov.

 2. Dobrý deň,
  zlomení ktorých v úvode spomínate, sú často už zlomení v rodičovskom prostredí a okrem toho čo uvádzate Vy, sa stávajú aj nebezpečnými tvrdošijnými dlhoročnými kontrolórmi a stalkerm-i [a myslia si že robia dobre lebo sú v rukách bláznov].

 3. Dobrý den pane doktore,
  vaše poznámka o důležitosti vitamínu D je super,nicméně je nutno dodat velkou potřebu kvalitních Omega 3 mastných kyselin.
  Jaký je váš názor prosím.
  Děkuji a přeji hezký den.

  Pavel Neumann

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.