Aj vaginálna infekcia môže súvisiesť s tým, ako realizujete rannú hygienu a Dr. Bukovský v tomto videu vysvetľuje, ako je to optimálne. Inkontinencia stolice nie je diagnóza, ktorú si treba dať len preto, že máte na spodnom prádle stopy stolice. Dozviete sa, prečo je to tak.
Masticha patrí k populárnym „zázračným“ prírodným prostriedkom nielen na infekciu mikróbom Helicobacter pylori, ale vraj takmer na všetky poruchy trávenia – dozviete sa, že Helicobacter nám pravdepodobne pomáha (napríklad pproti alergií rôzneho druhu) a nie každý nález sa musí „liečiť“, pretože iba veľmi málo kmeňov Helicobactera dokáže spôsobiť infekciu a ochorenie. Žiaľ u nás sa nevyšetrujú kmene HP, takže nie je rozumné každý pozitívny nález HP v tráviacom trakte liečiť nielen antibiotikami, ale ani mastichou. Liečiť to treba iba vtedy, ak to skutočne spôsobuje problémy alebo chorobu.
Treťou správou v tomto „flash“ videu je informácia o tom, ako zistiť, či sú príznaky zo strany tráviaceho systému skôr psychosomtické alebo orgánové. Reflux, hiátová hernia, bolesti, kŕče a podobné problémy môžu dokonca veľmi často vznikať aj v noci – narušené mikroprostredie tráviaceho traktu signalizuje do mozgu tento stav a mozog to následne vyhodnocuje ako „stav ohrozenia“. To môže štartovať panické poruchy, úzkosti a depresiu aj bez očivdných príčin v reálnom živote. Veríme, že tu nájdete ďalšie dobré inšpirácie pre lepší život!