Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Máte problém s pitím? Alebo s nepitím?

Oveľa, oveľa viac ľudí je poškodených deficitom vody v organizme ako jej nadbytkom.

2-4-6-8-10-12-14-16-18-20 alebo koľko vlastne pohárov vody má človek vypiť? Akoby ešte nestačilo konfliktov a pochybností o všetkom, čo je okolo nás, objavujú sa ďalšie a nové.

Chaos okolo pitného režimu je zbytočný.

Pite skôr ako ste veľmi smädný. Pite toľko, aby ste mali radšej a častejšie svetlý než tmavý moč. Pite najčastejšie vodu, minerálne vody, riedke bylinkové čaje.

Nepite tak veľa ani tak málo, aby ste si ublížili.

Komentáre

 1. Dobrý deň.
  Už dlhší čas sa pokúšam sledovať videá na smart TV.
  Napriek tomu ostatné aplikácie fungujú, AKV kanál je stále blokovaný.
  Čo s tým?

 2. Veľmi pekne ďakujem za tento príspevok pán doktor. Potvrdili ste mi, k čomu som sa už dávnejšie dopracoval a dovolím si k tomu uviesť jedno odporučenie.
  Iba nedávno som porozumel tomu, že ten jeden pohár vody z tých 2-4-6-8… denne, nemám vypiť naraz, ale po dúškoch. Takže v princípe dnes v pohode popíjam vodičku po dúškoch priebežne celý deň a vlastne ani nepočítam koľko som tých pohárov ich vypil 😄 Proste ju pijem tak, ako mi to vyhovuje, bez potreby sebe, či niekomu inému “reportovať” koľko to bolo 😄
  Vodičku mám stále na stole pred sebou na dosah ruky, ktorá po nej dnes už viac-menej automaticky siahne, alebo si ju pri prechádzkach, či pri práci vonku nosím so sebou v sklenenej 0,6 l fľaške.
  Výnimku tvorí ranný pohár vlažnej vody s citrónovou šťavou, ktorý vypijem naraz hneď po zobudení, resp. potom ako sa vrátim z toalety 😄
  Je to návyk, ktorý som si vypestoval a zisťujem, že to okrem pre mňa dostačujúcej hydratácie prinieslo aj poznanie, že hlad je vlastne iba maskovaný smäd, takže ani nepotrebujem dávať často do úst nejakú inú poživeň. A to prirodzene prospieva udržiavaniu mojej vcelku štíhlej postavy. Dokonca to zapríčinilo, že z viacerých kávičiek denne dnes vypijem jednu. Niekedy mi dokonca ani tá nechýba a v pohode fungujem aj bez nej.
  Pri tomto režime síce chodím močiť častejšie ako predtým, ale nie je to každú chvíľu 😄
  Možno sa to niekomu ako odporučenie hodí 😄
  S prianím pevného zdravia pre všetkých, 😄ndrej

 3. Prajem pekný deň!
  P. Bukovský vďaka za Vaše prednášky, informácie, pomáhajú nám orientovať sa v množstve protichodných informácií. Dobre vyzeráte….a a nelakujte si nechty….uberá to na mužnosti.
  Prepáčte túto poznámku, nechcem Vás tým uraziť…

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.