Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Múka z cvrčkov: Odkedy to bude povinné, prosím?

Tichučko, deti, ani muk!
Poviem vám príbeh z lesných lúk.
Bude to príbeh rozprávkový
o mravčekoch a o svrčkovi…

Jiří Zdeněk Novák vo svojom ikonickom detskom leporele opísal lenivého, narcistického, ľachtikárskeho a nezodpovedného svrčka, ktorý zneužíval sociálne programy a dobrotu mravcov. A podľa toho ten svrček aj dopadol: dnešní nadšenci „ekologickej stravy“ ho zamrazia, zomelú a upečú. Napríklad ako BANÁNOVÝ chlieb, ach jaj!

MUDr. Igor Bukovský, PhD. prináša najnovšie informácie, súvislosti a úvahy o ďalšej (ne)kultúrnej bizarnosti, ktorá dostala atribúty cnosti, pretože vraj pomáha „zachrániť planétu“.

Zdrojové informácie:

Komentáre

 1. ahttps://www.ilparagone.it/attualita/sorbillo-pizza-farina-grilli-video-social-porcheria-diciamo-no-pizza-napoletana/

  Il pizzaiolo racconta poi di aver aspettato due settimane per avere la farina di grillo e di averla pagata 75 euro al chilo.

  Tu je to popísané v članku-1 kg múky z cvrčkov za ľudovú cenu , 75 E

 2. Je výborné, že táto téma prišla na “pretras”..
  A rád by som upriamil pozornosť na jednu vec, o ktorej je absolútne ticho – ak niekto chová sliepky, prasa a podobne bežné domáce zvieratá “na konzum” – ešte som nestretol nikoho, kto zabil napr. sliepku, hodil do hrnca a uvaril polievku.. Aspoň nie “normálneho”.. Sliepku najprv stečie od krvi, ošklbe od peria, potom vypitvá (zbaví jej výkalov, čo nestihli ešte von, zbaví ju žlče a niektorých častí bežne nekonzumovateľných ako zobák, nechcem to viac rozoberať..).
  Chce mi niekto zo zástancov hmyzej potravy tvrdiť, že cvrčky, či inú háveď obdobne pripraví..? Už vidím, ako každého jedného “hmyza” niekto pitve.. 😉
  A tak v pomletej “akože múke” sú všetky toxíny, ktorých sa ten hmyz potreboval zbaviť (konkrétne a bez romantiky – ich výkaly!) – takže hmm – dobrú chuť..
  Jeden môj známy to vystihol veľmi trefne – žrať múčne červy..?! A to nikoho nenapadlo dať žrať červy sliepkam a žrať sliepky..?!

 3. Nehrozí ?
  A keď EÚ donúti vlády, že podnikateľom ktorí to budú pridávať do jedál dá ich vláda na to dotácie ? Väčšina to dávať bude lebo z toho budú mať benefity !
  Je to ako z respirátormi/rúškami. Lekári sa boja to nenosiť lebo ich udajú. Keďže ich udajú nebudú mocť ísť na prednášky. Keďže ich nepustia ne prednášky nebudú mať za to kredity a iné výhody. Navyše to nahlásia poisťovniam a tie si u takého doktora budú objednávať málo výkonov a ten krachne. Stalo sa tak už mnohým lekárom aj nemocniciam. Farmafirma je No 1 🙁 Lekár je len No 2 🙁
  Keď lekár nebude poslušný môžu zariadiť, že príde aj o licenciu.
  Dalo sa zabrániť NÚ po očkovaniach. Stačilo spomenúť poškodenia po liekoch. Napríklad náhle úmrtia po antikoncepckiách Bayernu a v dávnych dobách vychvaľovaný v západných reklamách aj Thalidomid. Kto to urobil z bežných lekárov ? NIKTO ! 🙁 Ľuďom by bolo docvaklo, že čo sa môže stať …

 4. Mnohí ani nevedia, že už dobrotu z chrobákov z Južnej Ameriky konzumujú dávno a to dokonca ich deti a ide o alergén, lebo čo mainstream nepovie to neexistuje 🙁
  Kyselina karmínová E120-červené farbivo pridávané aj do sladkostí pre detí, limonád a do jogurtov.
  Má cvrčia múka už označenie nejakého éčka, lebo som to nikde nezachytil alebo to radšej budú uvádzať slovne, lebo označenie nového E… by udrelo ľuďom do očí a takto si to všimne oveľa menej ľudí prípadne niekde na koniec malinkými písmenkami napíšu obsahuje cvrčiu múku.
  Čo ak na to urobia reklamu ? Buďte moderní nie ako dezoláti, ktorí odmietajú všetko moderné. Kto mladý by už chcel byť označovaný za dezoláta. Budú sa tým doknca chcváliť v telke/na nete a tak tej múke a výrobkom z nej urobia reklamu. Samozrejme rovnako ako pri vakcínach v mainstreame sa zasa nič neobjaví o negatívach 🙁 A možno to bude zasa reklamovať aj prezidentka :-)))

 5. Pán MUDr. Bukovský najväčší pestovateľ obilia?? -(Rusko ,Ukrajina). Čo sa teraz deje ?? Nezapadá tento cvrček do toho čo vedia Americký a Európsky totalitný nacisti ,že sa môžu rozlúčiť s Ruským obilím a takisto s Ukrajinským keď Rusi dokončia svoju špeciálnu operáciu? Takže cvrček musí byť náhrada časti obilia takisto ako ruský plyn za skvapalnený z USA .

 6. Vážený pán doktor, Vy viete, že si Vás veľmi vážim a Vaše vedomosti v oblasti výživy, ktoré sú pre mňa zákonom. Nechcem nič hovoriť na tému jedenia hmyzu ako potraviny, pretože o tom nič neviem, okrem napr. z literatúry o Pygmejoch, prípadne iných skupín obyvateľstva Zeme či už v súčasnosti, alebo v dávnej minulosti – v čase človeka – zberača, prípadne pri záchrane života, ak sa človek ocitne v núdzi, napr. aj vo väzení so stravou s nedostatkom bielkovín a pod. K jedeniu cvrčkov a iného hmyzu nie je čo dodať ani pozitívne ani negatívne, pretože nikto nikoho nemôže nútiť jesť niečo, čo nechce – iba pod hrozbou ohrozenia života. Ak sa to bude predávať, tak si to kúpiš alebo nie. Máme na výber. A hmyz sa na svete v rôznych formách pojedá už roky a nikto sa tým extra nezaoberá. Keby som hmyzojedenie brala ako hrozbu, tak by som musela vymenovať veľmi dlhý zoznam potravín, ktoré sa v potravinárstve používajú a rok čo rok sa objavujú v ponuke nové a nové potraviny, pričom o mohých sa vie, že sú zdraviu škodlivé a nikto z toho vedu nerobí. A mal by. A preto nemôžem považovať za násilie a vnucovanie, ak sa na pultoch v obchodoch objavuje chlieb Bevit alebo celozrnný chlieb, ktorý nemá nič zdravé v sebe. Pokiaľ si celozrnný chlieb neupečiete doma sami. Tiež nenamietame nič proti tomu, ani to nepovažujeme za vnucovanie, ak sa v obchodoch predávajú jogurty, ktoré nielenže nemajú nič spoločné s jogurtom, ale ani často ani s mliekom. A takýchto potravín s v obchohodoch stovky. Tak prečo rozoberať tému hmyzu ako potraviny. Ak sa to bude predávať a bude to schválené ako neškodné pre človeka /ako mnoho výživových doplnkov v lekárni/ tak si to bude kupovať len ten človek, ktorý to bude chcieť /ako napr. Horalku, alebo Pomarančový džús
  A ešte poznámka ku gréckemu slovu, ktoré ste použili len ako príponu – fág. Grécke slovo fagitó – φαγητο/ je spisovné grécko plnohodnotný slovný druh podstatného mena. A používa sa aj ako prípona, ako napr. sarkofág – σαρκοφφαγοσ, čo sa volne dá preložiť ako požierač mäsa, v tomto prípade telo mŕtveho človeka pochovaného v sarkofágu.
  K jedeniu cvrčkov nie je čo dodať a čokoľvek na túto tému je zbytočné. Keby som chcela rozoberať tému potravín, ktoré len za môjho života boli nové nové a prišli na trh a nikto sa tým nezaoberal a ktoré dodnes jeme a už vieme, že viac ako polovica z nich sú zdraviu škodlivé…. Chcete si upiect akékoľvek zviera /ktoré nie je zákonom chránené/ a zjesť ho. Nepovažujem síce jedenie zvierat, rýb a hmyzu za správne, ale keďže to nie je zákonom zakázané, tak nech sa páči. Ja síce zvieratá, ryby a ani hmyz nejem, takže nemám problém, ale ak to niekomu chutí a neohrozuje tým iných a nie je to v rozpore so zákonom. Energiu, ktorú vynakladáme na túto tému, by sme mohli využiť prednostne na chov divých zviera /levy, tigre a iné šelmy/ na SLOVENSKU ????? v zajatí a na chov zierat kvôli kožušine v hrozných podmienkach v klietkach a v neposlednom rade aj chov na hydiníárskych farmách – chýbajú zákony a poslanci sa teraz budú vo všetkých reláciach predvádzať a zaoberať sa jedením cvrčkov a larví?

  Chcem však len povedať niečo na tému covidu /a vôbec infekcií, ktoré sa šíria kvapôčkovou/ . Rúška a ich povinné nosenie sú podľa mňa jedinou záchranou človeka pri šírení chorôb, pretože ľudi sú nezodpovední a a ex lege by malo platiť, že ak máš čo i len nádchu, zápal hrdla, kašeľ musíš si tú prekliatu rúšku “dať na hubu”, pretože ohrozuješ všetkých, s ktorými sa stretneš. Nesúhlasím s tým, že to nebolo správne, že bolo v čase epidémie, alebo pandémie covidu povinné NOSENIE rúšok. Bolo to správne. A tak isto súhlasím s tým, že boli povinné hromadné testy /mali byť aspoň 3x/ a tiež úplné obmedzenie dovoleniek, cestovania a hromadných podujatí od pohrebov po svadby a rôzne iné sviatky. Keby to bolo bývalo prísnejšie, mohli sme sa vyhnúť mnohých ochoreniam covidu, ktorý bol pre mnohých ľudí smrteľný. Hoci smrtnosť by sme mali rozdeľovať na 2 skupiny: Zdraví ľudia, ktorí zomreli po nakazení sa covidom a ľudia s dlhotrvajúcimi ochoreniami, pre ktorých bol covid urýchľovačom ich stávajúceho ochorenia vedúceho k smrti. Dnes to rátame tak, že “ak niekto spadol z bicykla a smrteľne si udrel hlavu a náhodou mal covid, tak to rátame tak, že zomrel “na covid”. Neviem, či sa chceme pýšiť tým, že chceme byť na prvom mieste zomrelých na covid?!

  1. Ja s vami súhlasím.
   Som dosť zhrozená, ako pán Bukovský uchopil tému hmyzej múky. Veľmi negatívne. Šíri paniku a ku koncu videa sám hovorí, že nie je dôvod na paniku.
   Na ľudí čakajú iné výzvy a iné nástrahy ako podiel hmyzej múky v potravinách.

  2. Chcem sa vyjadriť iba k poslednému spomínanému – k noseniu rúšok, “pandémii” a k povinnému testovaniu. Nemyslím si, že ľudia sú nezodpovední. Závisí to od výchovy a od toho,či používam mozog alebo nie. Památám si,že keď sme mali malé deti a my, dospelí, sme ochoreli, dávali sme si na ústa náhrady rúška napr. plienku, kašlali a kýchali sme do vreckovky ( tak,ako nás učili rodičia)často sme vetrali a pod. Nikdy naše deti od nás neochoreli. Takisto som vedela, že keď som chorá, musím zostať doma, aby som nenakazila kolegov v práci ( aj keď som si ” pokazila” výplatu).
   K tej pandémii snáď iba to, že pochybujem, že počúvate všetko, čo hovorí MUDr. Bukovský pozorne. Ľudia zomierali práve preto,že bolo povinné testovanie a najviac sa nakazili práve v tých dlhých radoch. Nehovoriac o tom, že sa ľuďom nepodávali tie správne lieky. Možno tak, ako politikom…koľkí politici zomreli na covid? To sa dnes pýtajú tí, ktorých ” vyšetrovali” niktorí lekári cez telefón. Ja a ďalší, ktorých poznám, mali na lekárov šťastie, no tí, ktorí zomreli, bohužiaľ, nie. Tým nemyslím lekárov a sestry na covidových oddeleniach. Od mnohých ľudí som počula, ako príkladne sa o pacientov starali a dokonca niektoré sestry od bezmocnosti aj plakali. Tí určite nemali čas na nacvičené “tančeky” ktorými nás kŕmili médiá…

  3. Kdybyste si alespoň pro své komentáře zjistila jak se přesně přepisuje řecké slovo “σαρκοφφαγοσ” tak byste přišla na to že to zní takto “sarkoffagos” a nikoliv “sarkofág”.
   Sarkofág (z řečtiny “σαρξ” (sarx, „maso“) a “φαγειν” (fagein, „požírat“) je schránka určená k uložení rakve. A “sarkoffagos”, nicméně správné je spíše “σαρκοφαγοσ” čili “sarkofagos”, se pak překládá jako masožravec.
   Předstíráte zde vzdělanost ale ve svých rešerších jste i v takové maličkosti naprosto nedůsledná.
   Markantně se to pak projevuje ve vašich nesmyslných a stovkami studií popřených tvrzeních o covidu. Evidentně nevíte nic o PCR testech, nevíte nic na základě jakých kritérií byla vlastně tzv. pandemie vyhlášena a nevíte ani nic o tom jakými mechanismy se viry šíří jinak byste nemohla psát podobné nesmysly. Nic nevíte o studiích o chybných medikacích, o chybném nasazování plicních ventilátorů které zabily tisíce jinak zdravých lidí, atd., takto by se dalo pokračovat o dalších pomatených tvrzeních medií a farmaceutickou lobby podplacených rádoby odborníků.
   Jediné s čím se dá poněkud souhlasit jsou Vaše tvrzení o zemřelých na covid
   či s covidem. A když už víte alespoň tohle správně tak Vám nedošlo že celá ta pseudopandemie je postavena na falešných tvrzeních o miliónech mrtvých, mrazácích na ulicích, na podvodných fotografiích z lodního neštěstí v Itálii vydávaných jako důkaz o masovém umírání a jiných podobných mediálních podvodech, na o tom že pozitivní PCR test je ekvivalentní s důkazem že pozitivně testovaný je současně nemocný, atd. atd.
   A pokud už nevěříte panu doktorovi tak byste si měla být schopná alespoň vyhledávat odborné články ze zahraničí pokud vůbec znáte nějaké cizí jazyky. Neříká Vám nic třeba německý profesor Bhakdi, rakouský biolog Arvay, americký profesor Ioannidis a mnozí další. Pilnou konzumací mainstreamové televize se nedozvíte totiž vůbec nic. A je Vám naprosto k ničemu že s panem doktorem nesouhlasíte. On o těchto věcech ví určitě více než Vy a určitě si, na rozdíl od Vás, svá tvrzení ověřuje ve světových odborných publikacích a ne ve slovenské či české televizi.

  4. Ruska ktore maju ucinnost mensiu ako 5% bolo treba nosit aj v lese asi aby sa covidom nenakazili chudaky stromy, co keby zacali kychat, hrozna predstava! Samozrejme mali zmysel aj testy, ved keby sa ludia hromadne hodiny netlacili v radoch akoby sa mal potom covidko sirit? Keby tie debilne opatrenia boli prisnejsie ludia by asi pomreli na akutny nedostatok sedej kory mozgovej. My co sme tie opatrenia kompletne ignorovali sme volakym zazrakom ostali zdravi, len sme si davali ten nepotrebny a uplne zbytocny cholecalciferol. No a boostre ktore chranili pred sirenim virusu ba aj pred ochorenim samotnym obohatili ludske organizmy o mRNA priony, aby nahodou neostali zdravi. Gasparikova zjavne upadla do stavu mozgovej komy alebo ineho tazkeho mentalneho postihnutia

 7. Pane Bukovský,
  nikdy nebudu jíst něco v čem je jakýkoliv hmyz. To budu radši celý život jíst jenom to, co vyroste ze země. Brambory, mrkev, květák, brokolici a podobně. Nebudu jíst nic co je vyrobené ve velkovýrobách atd. Takových lidí bude více a jejich výroby zkrachují. Nejsme ptáci, který se živý hmyzem. Už teď si budu číst vše, co je na výrobcích napsáno, co je v nich obsaženo. Nechápu, že tohle někdo může myslet vážně. Lidi nejsou hlupáci a budou si dávat velký pozor co budou jíst. Mě nikdo nepřesvědčí, že mi to dodá tělu vitamíny, minerály a pod. EU už neví, co by lidem nakazovala, bylo by lepší kdyby EU odešla a nevymýšlela hlouposti a nejenom o hmyzí mouce.

 8. Dobrý deň pán doktor Bukovský,
  vo videu ohladom vhodnosti konzumácie cvrčkov mi chýbala analýza chytínu, ktorý obsahuje ich exoskelet a práve v súvislosti s ktorým som zachytil informácie o absolútnej nevhodnosti konzumácie cvrčkov človekom.

 9. Neni to ešte až tak prebádané, aky to bude msť vplyv na organizmus, ktory na to neni zvyknuty, uz aj bez tohto mame dost alergii, my sa vyhubime aj sami

 10. Vypočul som si to..
  Ale zabudli ste spomenúť hlavný dvôvod prečo človek nemôže jesť hmyz.
  Človek, ľudské telo nedokáže správne resp.úplne stráviť hmyz ako živočích, ktorý na to má vytvorenú tráviacu sústavu.
  Hmyz obsahuje aj karcinogénne toxíny, ktore človek nevie odtrániť ako to dokážu napr.vtáci. Tieto toxiny sa potom v ľudskom tele hromadia a nasleduje potom u človeka otrava a rakovina. Jednoducho máme iné tráviace enzýmy ako zvieratá, ktoré sú vývojovo predurčené jesť hmyz.

 11. Konzumujem kvalitné mäso ale hmyz do úst určite nedám. To je pre mňa podradné a nechutné, väčší hnus ako separát.. Tak ako som nikdy nemal na sebe rúško (resp som ho mal 2 krát na sebe), ako som nikdy nebol očkovaný na covid19, tak isto si nikdy nedám týchto cvrčkov. prikazovanie a regulácie, to sú tí liberáli, a ich progresivita.. ako si to môžu dovoliť prikázať používať cvrčkov v múke? pre mňa to sú fašisti a diletanti prezlečený za liberálov a majiteľov pravdy, spoločenskej a morálnej normy..

 12. Nezabúdajme, že je to iba ďalšia salamova metoda. Otázka je ale podstatnejšie: čo bude nasledovať? Konzumácia vlastného druhu, kanibalizmus a to všetko pre zníženie uhlikovej stopy. A preto je za všetkym potrebné hľadať inú ideológiu, ideológiu satanizmu a depopulacia. Normalizácia absurdnosti.

 13. Vít Syrový varoval pred svrčou, múkou aj vzhľadom k parazitom, ktorých hmyz obsahuje a nezbavime sa ich zárodkov ani pomletím. Zrejme tie hodnoty vitamínov, minerálov a tukov sa vzťahujú na svrčkov chytených na lúke a nie tých ktorých budú chovať na nejakom odpade.

 14. No to už akým bordelom nás idú kŕmiť je tu málo rakoviny a iných chorôb naše telo nie je na takýto extrém stavané

 15. Aký ma zmysel zaradenie cvrčkov do potravy, kto z orgánov kontrolujúcich potraviny to schválil?!
  Existuje nejaká vedecká správa o nejakom benefite pre výživu človeka a prospešnosti pre organizmus ?!! Sú povinní predajcovia uvádzať obsah cvrčkov v potravinách, a je reálne že spotrebiteľ sa má šancu dozvedieť na obale či ho daná potravina obsahuje. Vie niekto povedať aký bol dôvod zavedenia cvrčkov do potravín. Môžu sa takto dostávať do potravín rôzne nákazy a parazity ?! Je v zmysle zákonov napríklad Štátna veterinárna a potravinová správa povinná kontrolovať či je táto látka z cvrčkov škodlivá a či by ju nemala vylúčiť z predaja verejnosti.

  Ďakujem za odpoveď

 16. Tento stav (kovid, cvrčky, pomoc “slabším” …) je spôsobený honbou po zisku, ovenčenou akože altruizmom.

 17. Dobrý deň.
  Existuje nejaký spôsob, ako zistiť (nejakým testom chemickým alebo inným), či sa v jedle vyskytujú cvrčky?
  Ďakujem za odpoveď.

 18. pán doktor… keď ste spomenul juwim…nemohli by ste niekedy dať aj Váš podrobnejší názor na tento “zlepšovák” ?

 19. pán doktor… keď ste spomenul juwim…nemohli by ste niekedy dať aj Váš podrobnejší názor na tento “zlepšovák” ?

 20. dobrý deň
  Myyslíte si že budú označované vegánske výrobky v ktorých nebude chroobák,ako V-vegan ?
  Nevyšiel im kovid,vakcína. Ešte stále nás je veľa na planéte,tak to skúšajú takto. Jeme skoro
  všetci,tak toto je rýchla metoda. Ešteže si stále máme možnosť vybrať,chleba alebo jablko.
  Risknete to s chlebom? Teraz stojíme pred rozhodnutím. Hrať ich hru,alebo nie. Kúpiš chleba,
  rožky,ideš ich hru,kúpiš jablká,kapustu,neideš ich hru.
  Už to tam je,nie že nie. Voľba je na TEBE.
  Pekný deň.

 21. MUDr.Soňa Peková hovorí “o svojich” PCR testoch na detekciu hmyzu v potravinách v Relácii : Zákony Bohatství: O hmyzu v potravinách a EU,cca pred 2 týždňami.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.