Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Nový PROBIOTICKÝ hit a OBELISKY – nové mikroorganizmy!

Získajte prístup k prémiovému obsahu a archívu a stante sa členom klubu prémiových predplatiteľov.

Dve zaujímavé informácie z výskumu našej mikrobioty. Jeden druh Bacillus sa stal probiotickým hitom roku 2023 – podporuje hojenie zápalu čreva a črevnej bariéry, potláča syndróm zvýšenej črevnej priepustnosti.

Zdrojové informácie:

Komentáre

  1. Dobrý deň, vééééľmi zaujímavé, ale škoda, že sme to v čase covidu nevedeli, a len opatreniami, ktoré sa robili a ktoré mnohí neschvaľovali a neschvaľujú, boli jediné, o ktorých ľudstvo vie, že zabraňujú šíreniu masívnej infikovanosti. Vždy a všade pri pandémii, alebo podozrení vzniku epidémie, či pandémie. Hodnotím snahu vtedajších opatrení, veľmi pozitívne, i keď pri tej hromadnej akcii bola potrebná ochota pomôcť s organizáciou – pomoc samospráv a lekárskych zariadení Ja osobne, som robila všetko preto, aby sa ľudia nezhromažďovali a nosili rúška a dali sa zaočkovať, i keď mohol existovať predpoklad, že vakcína nebude mať až taký “úžasný” účinok ako sa ukázalo /tak ako pri všetkých minulých aj budúcich vakcínach proti čomukoľvek, vždy budú viac alebo menej ohrození ľudia, ktorí sú predovšetkým obézni, a trpia mnohými chorobami, či už dedičnými, alebo z vlastnej viny – cukrovka 2. typu, fajčiari, alebo z viny liekov, ktoré užívajú a pod. Ale všetko je raz prvý raz. Som vďačná ľuďom, ktorí museli zo svojich pracovných a úradných povinností v tejto dobe robiť rozhodnutia o protipandemických opatreniach. Nikto z nás by to, práve vtedy a tu, neurobil lepšie. Bolo to niečo nové, čo sme ešte nezažili a verím a prosím Pána Boha, aby sme nezažili. Ale mali by sme s tým rátať, byť pripravený a najmä každý osobne, by sa mal starať o svoje zdravie zdravým životným štýlom, a to už od detstva – je to na rodičoch, ktorí vychovávajú svoje deti v hlbokej nevedomosti, počúvaním Vašich cenných rád, ako si chrániť a udržať zdravie. Najmä je potrebné si uvedomovať a učiť sa už v školách, že životné prostredie človeka je naša najväčšia starosť a najmä s výkričníkom: že nás je na tejto malej Zemi takmer 9 miliárd, a to je pre túto malú planétu neprijateľné. Ďakujeme. Ste skvelý lekár a učiteľ. Oľga

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.