Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Prehrať video

Výzva prof. Bražinovej: Už žiadne RÚŠKA a žiadny LOCKDOWN!

Variant Eris – hoci sa o jeho klinických aspektoch vie stále veľmi málo – už vyvoláva hysterickú reakciu niektorých kruhov (napr. niektoré univerzity a nemocnice v USA už zaviedli povinné nosenie rúšok). U veľkej časti verejnosti preto vznikajú závažné obavy z nastolenia novej šikany a zavádzania opatrení, ktoré boli politicky a policajne vnútené SLOBODNÝM OBČANOM v ostatných 3 rokoch a to často bez toho, aby boli o ich účinnosti alebo aspoň bezpečnosti dostupné dostatočne spoľahlivé a preukázané vedecké dôkazy.

Ešte prekvapivejšie je, že ani po skončení koronakrízy neexistuje na Slovensku žiadna seriózna analýza účinkov, rizík a NÁSLEDKOV použitých opatrení.

Nikoho nezaujíma, čo naozaj fungovalo a čo škodilo? A čo urobiť alebo nerobiť pri podobnom probléme?

Nie je potrebné analyzovať príčiny a použité riešenia krízy? Naozaj?

Iba blázon, psychopat alebo ignorant sa NEDOKÁŽE a NECHCEpoučiť z vlastných chýb.

Patrím k tým, ktorí nechcú chyby opakovať a ktorí pociťujú obavy z toho, že budeme znovu donucovaní k dodržiavaniu vedecky nepodložených a nebezpečných opatrení.

Profesorka Alexandra Bražinová, zo svojej pozície Prednostky Ústavu epidemiológie LF UK v Bratislave a bývalej menovanej členky tzv. Permanentného krízového štábu, ste sa významnou mierou podieľala nielen na navrhovaní a zavádzaní tzv. protipandemických opatrení, ale aj na ich intenzívnej mediálnej komunikácií.

Považujem preto za svoje občianske právo verejne Vás vyzvať, aby ste v prípade úvah o použití rovnakých alebo podobných opatrení, brali do úvahy tieto fakty a súvislosti:

 1. Ochranný účinok rúšok pred infekciou vírusom SARS-CoV-2 nie je doteraz vedecky preukázaný.

Pri argumentácií o tzv. ochrannom účinku rúšok boli účelovo používané iba tie štúdie, ktoré potvrdzovali možný pozitívny vplyv. Pritom existuje množstvo dôkazov o ich škodlivosti a rizikách.

O týchto skutočnostiach upozornil americké CDC (ekvivalent nášho Úradu verejného zdravotníctva) listom už v novembri 2021 aj Váš kolega, významný epidemiológ a riaditeľ Centra pre výskum a riešenie infekčných ochorení na Fakulte verejného zdravia Minnesotskej univerzity Prof. Michael T. Osterholm, PhD.

(Zdroj: https://img.theepochtimes.com/assets/uploads/2023/08/21/id5477758-Letter-on-deadly-risks-on-CDC-IDSA-website-1.pdf )

Spolu s ďalšími 7 kolegami v ňom uviedol, že „CDC zavádza, ak tvrdí, že používanie rúšok chráni pred infekciou alebo zmierňuje priebeh ochorenia“.

Podľa jeho názoru – a zdá sa, že je to epidemiológ o pár poschodí vyššie v hierarchii Vašej profesie – dokonca vtedy platné odporúčania o všeobecnej povinnosti nosiť rúška „môžu v skutočnosti vystaviť jednotlivca väčšiemu riziku infekcie vírusom SARS-CoV-2 a tým spôsobiť závažný alebo aj život ohrozujúci priebeh ochorenia.“

Aj aktuálne stále platná najväčšia analýza zverejnená renomovanou nezávislou inštitúciou, ktorá analyzuje kvalitu vedeckých informácií (Cochrane Library) uvádza, že

 • Nosenie chirurgických masiek (rúšok) nemá ochranný účinok v prevencii vírusových infekcií dýchacích ciest.
 • Používanie respirátorov N95 nemá v porovnaní s chirurgickými maskami (rúška) väčší ochranný účinok pred vírusovými ochoreniami dýchacích ciest ani v prípade zdravotníckych pracovníkov pri poskytované bežnej zdravotnej starostlivosti.
 • Umývanie rúk znižuje riziko prenosu vírusových infekcií dýchacích ciest asi o 11 %.

(Zdroj: https://www.cochranelibrary.com/cdsr/doi/10.1002/14651858.CD006207.pub6/full)

 • Všeobecný lockdown spoločnosti, zatvorené škôlky, detské kútiky, školy, kostoly, divadlá, kiná, obchody, reštaurácie, hotely, športoviská, hranice, pohreby, CENZÚRA spoločenskej diskusie a ostatné dôležité funkcie spoločnosti spôsobili ZÁVAŽNÉ a TRVALÉ POŠKODENIE psychického aj fyzického zdravia jednotlivcov aj spoločnosti, ekonomiky, medziľudských vzťahov, dôvery v inštitúcie a demokraciu.

Pripomeniem preto slová ďalšieho Vášho významného kolegu, ktorý zbavil svet kiahní, Dr. Donalda Hendersona. Ten v roku 2006 vo svojej odbornej reakcií na prvé diskusie o použití lockdownu upozornil, že „Spoločnosť, ktorá sa chce s epidémiou alebo inou kritickou situáciou vysporiadať čo najlepšie, musí zachovať čo najviac svojich funkcii.“

(Zdroj: https://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.552.1109&rep=rep1&type=pdf)

Nie ich čo najviac zavrieť a zničiť.

 • Šírenie novej mutácie vírusu, ktorý je známy viac ako 3 roky a proti ktorému už podľa oficiálnych tvrdení existuje aj údajne účinná údajne vakcína, NEMOŽNO v ŽIADNOM prípade označovať za „pandémiu“. Preto nie je možné znovu zneužiť zákony „na základe pandémie“.

Takže Vás, pani profesorka Bražinová verejne žiadam, aby ste sa váhou celej svojej pozície zasadili za to, aby proti slobodným občanom Slovenska už nikdy neboli znovu zneužité vedecky nepodložené a škodlivé tzv. protipandemické opatrenia ako sú lockdown a povinné nosenie rúšok alebo respirátorov.

PS: Počet „kovidových“ úmrtí na milión obyvateľov: vo Švédsku 2420 – na Slovensku 3877.

PS2: Počet úmrtí na Slovensku od 16. marca 2020: na kovid a s kovidom 21 167 – na ochorenia srdca, ciev, rakovinu a cukrovku cca. 160 620!, teda minimálne 6-násobne viac.

Komentáre

 1. Ta výzva nemá být určená prof. Bražinovej: ale obyčejným náhubkářům, kteří dobrovolně nasazazovali náhubky.

  Hlavní chyba článku je, že nevysvětluje, proč vlastně kovidová mafie chtěla, aby lidi nosili náhubky. Když to nevysvětlí, tak se může zdát, že mafie to dělala z bohulibých důvodů.

  Nelibí se mi, že pan Dr. zdržuje studiemi, které mají cosi prokazovat.
  Všichni víme, že každý, kdo zemřel na covid, nosil náhubek.
  Všichni také víme, že i v době nejrtěžších restrikcí přibývala kvanta nakažených. Pokud to kovidisti popírají, měli by prokázat, že na kovid umřela alespoň jedna osoba, která nenosila náhubek.

  Měli by prokázat, že někde na světě měli tak důkladné restrikce, že během nich nepřibyl ani jeden případ nákazy.

  Proč kovidová mafie chtěla, aby lidi nosili náhubky?
  Když to pan doktor nevysvětlí, tak sám vypadá jako podvodník, který se snaží překroutit fakta.
  Antony Fauci obelhal veřejnost, když tvrdil, že se nenakazí všichni, ale 30% se spasí. To samozřejmě řekl proto, aby lidi nosili náhubky.
  A otázka zní: Proč chtěl náhubky, když věděl, že se nakazí všichni a všichni mrtví na covid nosili náhubek. Já to chci slyšet od vás pane doktore Bukovský.

  Máte to vysvětlit náhubkářům, kteří náhubky nenosili proto, že by zachránili někoho jiného nebo sebe. Oni náhubky nosili, protože nechtěli vyčnívat z řady a báli se okřiknutí. Báli se, že na ně vrátný nebo šofér zařve: Nasaďte si respirátor!. A tak radši symbolem otroctví na čumáku dávali najevo kovidové mafii souhlas s covidovou tyranií, souhlas se zadlužováním, souhlas s ožebračením celé společnosti.

  Je důležité, aby náhubkářské chování bylo veřejně odsouzeno a nejlépe uznávanou autoritou. Jinak tu lumpárnu udělají náhubkáři při příští infekci znovu.

 2. Výzva by měla být spíš určena obyčejným náhubkářům, ne paní profesorke Bražinovej. Protože náhubkáři si nasazovali náhubek dobrovolně, aniž by k tomu byli nějak nuceni. Fakt, že existuje nějaké nařízení, ve kterém je napsáno: Přikazuje se, které není vymahatelné a potrestatelné, podle mě neznamená nucení ani vynucování ve smyslu vydírání nebo útisku.

  Paníí Bražinová jen mylně informovala a pokud jí neprokážete úmysl, což z vaší argumentace vyplývá, že se vám nepodařilo, tak ona je nevinná.
  Viníci jsou tudíž náhubkáři dobrovolní a lidi, kteří je utiskovali a pod hrobou vynucovali dělat Aněco, co si nepřejí.

 3. pane doktore, nesmírně si Vás vážím, sledují Vás a děkuji nahoru, že jste. Jste velice hodný a slušný člověk, který navíc riskuje tím, že nám vysvětluje určitá fakta. Dovolte mi prosím v jedné věci říct můj názor – ohledně roušek to bude letos ještě striktnější a budou nás nutit roušky nosit a budou to tvrdě vyžadovat .(Byla bych moc ráda, kdybych neměla pravdu ) Ještě jednou jste jste doufal, že nám do jídla nebudou alespoň do konce letošního roku, mlet do jídla,mouky, cukrovinek, čokolád… hmyz, (taky jsem proti tomu), ale bohužel na pokyn EU se to na jejich příkaz resp.souhlas/pokyn již od letošního roku děje a dokonce se to nemusí ani uvádět na obalu výrobků, dává se to svinstvo I do chleba , pečiva,, atd a tělo si s tím nedokáže poradit. A ještě se vyrábí chleba z kontaminované ukr….pšenice se souhlasem vlády. Chci tím jen říct, že asi nemáme šanci . O to víc si Vás vážím, že to nevzdávate.Bůh Vás opatruj !

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nie je povinná a nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.

Pridajte sa!

Prihláste sa už dnes k odoberaniu nášho newslettra. Z nových odberateľov, každý mesiac žrebujeme troch, ktorým venujeme knihu Sendviče na zdravie.

Staňte sa predplatiteľom AKV a získajte prístup k prémiovým videám a archívu.